World Clock (6.x-1.8) - en to ar translation catalogue (123 entries)

en: Display settings
ar: إعدادات العرض

en: Sunday
ar: الأحد

en: Monday
ar: الاثنين

en: Tuesday
ar: الثلاثاء

en: Wednesday
ar: الأربعاء

en: Thursday
ar: الخميس

en: Friday
ar: الجمعة

en: Saturday
ar: السبت

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Egypt
ar: مصر

en: Israel
ar: إسرائيل

en: Iran
ar: إيران

en: New Zealand
ar: نيوزيلندا

en: Tonga
ar: تونجا

en: Brazil
ar: البرازيل

en: Chile
ar: تشيلي

en: Japan
ar: اليابان

en: Libya
ar: ليبيا

en: Poland
ar: بولندا

en: Portugal
ar: البرتغال

en: Singapore
ar: سنغافورة

en: Turkey
ar: تركيا

en: Mon
ar: اثنين

en: Tue
ar: ثلاثاء

en: Wed
ar: أربعاء

en: Thu
ar: خميس

en: Fri
ar: جمعة

en: Sat
ar: سبت

en: Sun
ar: أحد

en: January
ar: يناير

en: February
ar: فبراير

en: March
ar: مارس

en: April
ar: أبريل

en: May
ar: مايو

en: June
ar: يونيو

en: July
ar: يوليو

en: August
ar: أغسطس

en: September
ar: سبتمبر

en: October
ar: أكتوبر

en: November
ar: نوفمبر

en: December
ar: ديسمبر

en: Germany
ar: ألمانيا

en: Afghanistan
ar: أفغانستان

en: Argentina
ar: الأرجنتين

en: Austria
ar: النمسا

en: Bangladesh
ar: بنغلادش

en: Belgium
ar: بلجيكا

en: Bhutan
ar: بوتان

en: Bolivia
ar: بوليفيا

en: Bulgaria
ar: بلغاريا

en: Cambodia
ar: كمبوديا

en: Cameroon
ar: الكاميرون

en: China
ar: الصين

en: Colombia
ar: كولومبيا

en: Cook Islands
ar: جزر كووك

en: Costa Rica
ar: كوستاريكا

en: Czech Republic
ar: جمهورية التشيك

en: Denmark
ar: الدانمارك

en: Ecuador
ar: الإكوادور

en: Ethiopia
ar: إثيوبيا

en: Finland
ar: فنلندا

en: France
ar: فرنسا

en: Ghana
ar: غانا

en: Greece
ar: اليونان

en: Hungary
ar: هنغاريا

en: Iceland
ar: آيسلندا

en: India
ar: الهند

en: Iraq
ar: العراق

en: Italy
ar: إيطاليا

en: Jordan
ar: الأردن

en: Kenya
ar: كينيا

en: Laos
ar: لاوس

en: Madagascar
ar: مدغشقر

en: Malaysia
ar: ماليزيا

en: Marshall Islands
ar: جزر مارشال

en: Mauritius
ar: موريشيوس

en: Monaco
ar: موناكو

en: Mongolia
ar: منغوليا

en: Morocco
ar: المغرب

en: Myanmar
ar: ميانمار

en: Nepal
ar: نيبال

en: Netherlands
ar: هولندا

en: New Caledonia
ar: كاليدونيا الجديدة

en: Nigeria
ar: نيجيريا

en: Norway
ar: النرويج

en: Oman
ar: عمان

en: Pakistan
ar: باكستان

en: Palau
ar: بالاو

en: Panama
ar: بنما

en: Peru
ar: البيرو

en: Philippines
ar: الفليبين

en: Romania
ar: رومانيا

en: Rwanda
ar: رواندا

en: Samoa
ar: ساموا

en: Saudi Arabia
ar: المملكة العربية السعودية

en: Senegal
ar: السنغال

en: Solomon Islands
ar: جزر سليمان

en: South Africa
ar: جنوب أفريقيا

en: Spain
ar: إسبانيا

en: Sudan
ar: السودان

en: Sweden
ar: السويد

en: Switzerland
ar: سويسرا

en: Taiwan
ar: تايوان

en: Thailand
ar: تايلاند

en: Vanuatu
ar: فانواتو

en: Venezuela
ar: فنزويلا

en: Zambia
ar: زامبيا

en: Jan
ar: يناير

en: Feb
ar: فبراير

en: Mar
ar: مارس

en: Apr
ar: أبريل

en: Jun
ar: يونيو

en: Jul
ar: يوليو

en: Aug
ar: أغسطس

en: Sep
ar: سبتمبر

en: Oct
ar: أكتوبر

en: Nov
ar: نوفمبر

en: Dec
ar: ديسمبر

en: Fiji
ar: فيجية

en: Vietnam
ar: فيتنام

en: Croatia
ar: كرواتيا

en: Display format
ar: صيغة العرض

en: Custom format
ar: نسق خاص
