World Clock (6.x-1.8) - en to da translation catalogue (77 entries)

en: Display settings
da: Indstillinger for visning

en: Sunday
da: Søndag

en: Monday
da: Mandag

en: Tuesday
da: Tirsdag

en: Wednesday
da: Onsdag

en: Thursday
da: Torsdag

en: Friday
da: Fredag

en: Saturday
da: Lørdag

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Egypt
da: Ægypten

en: Brazil
da: Brasilien

en: Libya
da: Libyen

en: Poland
da: Polen

en: Turkey
da: Tyrkiet

en: Mon
da: man

en: Tue
da: tir

en: Wed
da: ons

en: Thu
da: tor

en: Fri
da: fre

en: Sat
da: lør

en: Sun
da: søn

en: January
da: Januar

en: February
da: Februar

en: March
da: Marts

en: May
da: maj

en: June
da: Juni

en: July
da: Juli

en: October
da: Oktober

en: Germany
da: Tyskland

en: Austria
da: Østrig

en: Belgium
da: Belgien

en: Bulgaria
da: Bulgarien

en: Cambodia
da: Cambodja

en: Cameroon
da: Cameroun

en: China
da: Kina

en: Cook Islands
da: Cookøerne

en: Czech Republic
da: Tjekkiet

en: Denmark
da: Danmark

en: Ethiopia
da: Etiopien

en: France
da: Frankrig

en: Greece
da: Grækenland

en: Hungary
da: Ungarn

en: Iceland
da: Island

en: India
da: Indien

en: Iraq
da: Irak

en: Italy
da: Italien

en: Madagascar
da: Madagaskar

en: Marshall Islands
da: Marshalløerne

en: Mongolia
da: Mongoliet

en: Morocco
da: Marokko

en: Netherlands
da: Nederlandene

en: New Caledonia
da: Ny Caledonien

en: Norway
da: Norge

en: Philippines
da: Filippinerne

en: Romania
da: Rumænien

en: Saudi Arabia
da: Saudi-Arabien

en: Solomon Islands
da: Salomonøerne

en: South Africa
da: Sydafrika

en: Spain
da: Spanien

en: Sweden
da: Sverige

en: Switzerland
da: Schweiz

en: Jan
da: jan

en: Feb
da: feb

en: Mar
da: mar

en: Apr
da: apr

en: Jun
da: jun

en: Jul
da: jul

en: Aug
da: aug

en: Sep
da: sep

en: Oct
da: okt

en: Nov
da: nov

en: Dec
da: dec

en: Location settings
da: Lokale indstillinger

en: Croatia
da: Kroatien

en: Maximum number of locations
da: Maksimalt antal lokationer

en: Display format
da: Visningsformat

en: Custom format
da: Tilpasset format
