World Clock (6.x-1.8) - en to de translation catalogue (92 entries)

en: Display settings
de: Anzeigeeinstellungen

en: Sunday
de: Sonntag

en: Monday
de: Montag

en: Tuesday
de: Dienstag

en: Wednesday
de: Mittwoch

en: Thursday
de: Donnerstag

en: Friday
de: Freitag

en: Saturday
de: Samstag

en: Advanced settings
de: Erweiterte Einstellungen

en: Egypt
de: Ägypten

en: New Zealand
de: Neuseeland

en: Brazil
de: Brasilien

en: Libya
de: Libyen

en: Poland
de: Polen

en: Singapore
de: Singapur

en: Turkey
de: Türkei

en: Mon
de: Mo.

en: Tue
de: Di.

en: Wed
de: Mi.

en: Thu
de: Do.

en: Fri
de: Fr.

en: Sat
de: Sa.

en: Sun
de: So.

en: January
de: Januar

en: February
de: Februar

en: March
de: März

en: May
de: Mai

en: June
de: Juni

en: July
de: Juli

en: October
de: Oktober

en: December
de: Dezember

en: Germany
de: Deutschland

en: Argentina
de: Argentinien

en: Austria
de: Österreich

en: Bangladesh
de: Bangladesch

en: Belgium
de: Belgien

en: Bolivia
de: Bolivien

en: Bulgaria
de: Bulgarien

en: Cambodia
de: Kambodscha

en: Cameroon
de: Kamerun

en: Colombia
de: Kolumbien

en: Cook Islands
de: Cookinseln

en: Czech Republic
de: Tschechische Republik

en: Denmark
de: Dänemark

en: Ecuador
de: Equador

en: Ethiopia
de: Äthiopien

en: Finland
de: Finnland

en: France
de: Frankreich

en: Greece
de: Griechenland

en: Hungary
de: Ungarn

en: Iceland
de: Island

en: India
de: Indien

en: Iraq
de: Irak

en: Italy
de: Italien

en: Jordan
de: Jordanien

en: Kenya
de: Kenia

en: Madagascar
de: Madagaskar

en: Marshall Islands
de: Marshallinseln

en: Mongolia
de: Mongolei

en: Morocco
de: Marokko

en: Netherlands
de: Niederlande

en: New Caledonia
de: Neukaledonien

en: Norway
de: Norwegen

en: Philippines
de: Philippinen

en: Romania
de: Rumänien

en: Rwanda
de: Ruanda

en: Saudi Arabia
de: Saudi-Arabien

en: Solomon Islands
de: Salomonen

en: South Africa
de: Südafrika

en: Spain
de: Spanien

en: Sweden
de: Schweden

en: Switzerland
de: Schweiz

en: Zambia
de: Sambia

en: Jan
de: Jan.

en: Feb
de: Febr.

en: Mar
de: März

en: Apr
de: Apr.

en: Jun
de: Juni

en: Jul
de: Juli

en: Aug
de: Aug.

en: Oct
de: Okt.

en: Nov
de: Nov.

en: Dec
de: Dez.

en: Location settings
de: Gebietseinstellungen

en: Fiji
de: Fidschi

en: Croatia
de: Kroatien

en: World Clock
de: Weltzeituhr

en: Maximum number of locations
de: Maximale Anzahl von Ortsangaben

en: Location
de: Standort

en: Display format
de: Anzeigeformat

en: Custom format
de: Benutzerdefiniertes Format

en: Footnote
de: Fußnote
