World Clock (6.x-1.7) - en to es translation catalogue (110 entries)

en: Display settings
es: Opciones de visualización

en: Sunday
es: Domingo

en: Monday
es: Lunes

en: Tuesday
es: Martes

en: Wednesday
es: Miércoles

en: Thursday
es: Jueves

en: Friday
es: Viernes

en: Saturday
es: Sábado

en: Advanced settings
es: Opciones avanzadas

en: Egypt
es: Egipto

en: Iran
es: Irán

en: New Zealand
es: Nueva Zelanda

en: Brazil
es: Brasil

en: Japan
es: Japón

en: Libya
es: Libia

en: Poland
es: Polonia

en: Singapore
es: Singapur

en: Turkey
es: Turquía

en: Mon
es: Lun

en: Tue
es: Mar

en: Wed
es: Mié

en: Thu
es: Jue

en: Fri
es: Vie

en: Sat
es: Sáb

en: Sun
es: Dom

en: January
es: Enero

en: February
es: Febrero

en: March
es: Marzo

en: April
es: Abril

en: May
es: Mayo

en: June
es: Junio

en: July
es: Julio

en: August
es: Agosto

en: September
es: Septiembre

en: October
es: Octubre

en: November
es: Noviembre

en: December
es: Diciembre

en: Germany
es: Alemania

en: Afghanistan
es: Afganistán

en: Belgium
es: Bélgica

en: Bhutan
es: Bután

en: Cambodia
es: Camboya

en: Cameroon
es: Camerún

en: Cook Islands
es: Islas Cook

en: Czech Republic
es: República Checa

en: Denmark
es: Dinamarca

en: Ethiopia
es: Etiopía

en: Finland
es: Finlandia

en: France
es: Francia

en: Greece
es: Grecia

en: Hungary
es: Hungría

en: Iceland
es: Islandia

en: Iraq
es: Irak

en: Italy
es: Italia

en: Jordan
es: Jordania

en: Kenya
es: Kenia

en: Korea
es: Corea

en: Malaysia
es: Malasia

en: Marshall Islands
es: Islas Marshall

en: Mauritius
es: Mauricio

en: Monaco
es: Mónaco

en: Morocco
es: Marruecos

en: Myanmar
es: Birmania

en: Netherlands
es: Países Bajos

en: New Caledonia
es: Nueva Caledonia

en: Norway
es: Noruega

en: Oman
es: Omán

en: Pakistan
es: Pakistán

en: Palau
es: Palaos

en: Panama
es: Panamá

en: Peru
es: Perú

en: Philippines
es: Filipinas

en: Romania
es: Rumanía

en: Rwanda
es: Ruanda

en: Saudi Arabia
es: Arabia Saudí

en: Solomon Islands
es: Islas Salomón

en: South Africa
es: Sudáfrica

en: Spain
es: España

en: Sudan
es: Sudán

en: Sweden
es: Suecia

en: Switzerland
es: Suiza

en: Taiwan
es: Taiwán

en: Thailand
es: Tailandia

en: Jan
es: Ene

en: Apr
es: Abr

en: Aug
es: Ago

en: Dec
es: Dic

en: Location settings
es: Opciones de ubicación

en: Fiji
es: Fiyi

en: Croatia
es: Croacia

en: -Not Selected-
es: -Sin selección-

en: Seychells
es: Seychelles

en: UK
es: GB

en: USA Alaska
es: EEUU (Alaska)

en: USA Hawaii
es: EEUU (Hawai)

en: USA PT
es: EEUU (Pacífico)

en: USA MT
es: EEUU (Rocosas)

en: USA CT
es: EEUU (Hora central)

en: USA ET
es: EEUU (Costa Este)

en: 1st
es: 1º

en: 2nd
es: 1º

en: 3rd
es: 3º

en: 4th
es: 4º

en: World Clock
es: Reloj mundial

en: Maximum number of locations
es: Número máximo de ubicaciones

en: Location
es: Ubicación

en: Display format
es: Formato de presentación

en: Custom format
es: Formato personalizado

en: Footnote
es: Nota al pie

en: Displays a world clock.
es: Muestra un reloj mundial.
