World Clock (6.x-1.5) - en to gu translation catalogue (65 entries)

en: Sunday
gu: રવિવાર

en: Monday
gu: સોમવાર

en: Tuesday
gu: મંગળવાર

en: Wednesday
gu: બુધવાર

en: Thursday
gu: ગુરુવાર

en: Friday
gu: શુક્રવાર

en: Saturday
gu: શનિવાર

en: Egypt
gu: ઈજિપ્ત

en: Israel
gu: ઇઝરાયેલ

en: Iran
gu: ઈરાન

en: New Zealand
gu: ન્યૂઝીલેન્ડ

en: Brazil
gu: બ્રાઝીલ

en: Japan
gu: જાપાન

en: Libya
gu: લિબિયા

en: Poland
gu: પોલેન્ડ

en: Portugal
gu: પોર્ટુગલ

en: Singapore
gu: સિંગાપુર

en: Turkey
gu: તુર્કી

en: Mon
gu: સોમ

en: Tue
gu: મંગળ

en: Wed
gu: બુધ

en: Thu
gu: ગુરુ

en: Fri
gu: શુક્ર

en: Sat
gu: શનિ

en: Sun
gu: રવિ

en: January
gu: જાન્યુઆરી

en: February
gu: ફેબ્રુઆરી

en: March
gu: માર્ચ

en: April
gu: એપ્રિલ

en: May
gu: મે

en: June
gu: જૂન

en: July
gu: જુલાઈ

en: August
gu: ઓગસ્ટ

en: September
gu: સપ્ટેમ્બર

en: October
gu: ઓક્ટોબર

en: November
gu: નવેમ્બર

en: December
gu: ડિસેમ્બર

en: Germany
gu: જર્મની

en: Afghanistan
gu: અફઘાનિસ્તાન

en: Austria
gu: ઓસ્ટ્રિયા

en: Bangladesh
gu: બાંગ્લાદેશ

en: Belgium
gu: બેલ્જીયમ

en: Bolivia
gu: બોલિવિયા

en: Bulgaria
gu: બલ્ગેરિયા

en: Cameroon
gu: કૅમરૂન

en: China
gu: ચીન

en: Colombia
gu: કોલમ્બિયા

en: Finland
gu: ફિનલેન્ડ

en: France
gu: ફ્રાંસ

en: India
gu: ભારત

en: Italy
gu: ઇટાલી

en: Kenya
gu: કેન્યા

en: Nepal
gu: નેપાળ

en: Netherlands
gu: નેધરલેન્ડ

en: Pakistan
gu: પાકિસ્તાન

en: Philippines
gu: ફિલિપાઇન્સ

en: Romania
gu: રોમાનિયા

en: South Africa
gu: દક્ષિણ આફ્રિકા

en: Spain
gu: સ્પેઇન

en: Sweden
gu: સ્વીડન

en: Switzerland
gu: સ્વિટ્ઝર્લૅન્ડ

en: Taiwan
gu: તાઇવાન

en: Thailand
gu: થાઇલેન્ડ

en: Vanuatu
gu: વેનૌતા

en: Jan
gu: જાન્યુ
