World Clock (6.x-1.7) - en to hu translation catalogue (111 entries)

en: Display settings
hu: Megjelenítési beállítások

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: Wednesday
hu: szerda

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Friday
hu: péntek

en: Saturday
hu: szombat

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Egypt
hu: Egyiptom

en: Israel
hu: Izrael

en: Iran
hu: Irán

en: New Zealand
hu: Új-Zéland

en: Brazil
hu: Brazília

en: Japan
hu: Japán

en: Libya
hu: Líbia

en: Poland
hu: Lengyelország

en: Portugal
hu: Portugália

en: Singapore
hu: Szingapur

en: Turkey
hu: Törökország

en: Mon
hu: h

en: Tue
hu: k

en: Wed
hu: sze

en: Thu
hu: cs

en: Fri
hu: p

en: Sat
hu: szo

en: Sun
hu: v

en: January
hu: január

en: February
hu: február

en: March
hu: március

en: April
hu: április

en: May
hu: máj

en: June
hu: június

en: July
hu: július

en: August
hu: augusztus

en: September
hu: szeptember

en: October
hu: október

en: November
hu: november

en: December
hu: december

en: Germany
hu: Németország

en: Afghanistan
hu: Afganisztán

en: Argentina
hu: Argentína

en: Austria
hu: Ausztria

en: Bangladesh
hu: Banglades

en: Bhutan
hu: Bhután

en: Bolivia
hu: Bolívia

en: Bulgaria
hu: Bulgária

en: Cambodia
hu: Kambodzsa

en: Cameroon
hu: Kamerun

en: China
hu: Kína

en: Colombia
hu: Kolumbia

en: Cook Islands
hu: Cook-szigetek

en: Czech Republic
hu: Csehország

en: Denmark
hu: Dánia

en: Ethiopia
hu: Etiópia

en: Finland
hu: Finnország

en: France
hu: Franciaország

en: Ghana
hu: Ghána

en: Greece
hu: Görögország

en: Hungary
hu: Magyarország

en: Iceland
hu: Izland

en: Iraq
hu: Irak

en: Italy
hu: Olaszország

en: Jordan
hu: Jordánia

en: Laos
hu: Laosz

en: Madagascar
hu: Madagaszkár

en: Malaysia
hu: Malajzia

en: Marshall Islands
hu: Marshall-szigetek

en: Mongolia
hu: Mongólia

en: Morocco
hu: Marokkó

en: Myanmar
hu: Mianmar

en: Nepal
hu: Nepál

en: Netherlands
hu: Hollandia

en: New Caledonia
hu: Új-Kaledónia

en: Nigeria
hu: Nigéria

en: Norway
hu: Norvégia

en: Oman
hu: Omán

en: Pakistan
hu: Pakisztán

en: Philippines
hu: Fülöp-szigetek

en: Romania
hu: Románia

en: Rwanda
hu: Ruanda

en: Samoa
hu: Szamoa

en: Saudi Arabia
hu: Szaud-Arábia

en: Senegal
hu: Szenegál

en: Solomon Islands
hu: Salamon-szigetek

en: South Africa
hu: Dél-Afrika

en: Spain
hu: Spanyolország

en: Sudan
hu: Szudán

en: Sweden
hu: Svédország

en: Switzerland
hu: Svájc

en: Taiwan
hu: Tajvan

en: Thailand
hu: Thaiföld

en: Jan
hu: jan

en: Feb
hu: feb

en: Mar
hu: már

en: Apr
hu: ápr

en: Jun
hu: jún

en: Jul
hu: júl

en: Aug
hu: aug

en: Sep
hu: szep

en: Oct
hu: okt

en: Nov
hu: nov

en: Dec
hu: dec

en: Location settings
hu: Területi beállítások

en: Fiji
hu: Fidzsi

en: Vietnam
hu: Vietnám

en: Croatia
hu: Horvátország

en: Maximum number of locations
hu: Helységek maximális száma

en: Display format
hu: Megjelenítési formátum

en: Custom format
hu: Egyéni formátum

en: Footnote
hu: Lábjegyzet
