World Clock (6.x-1.5) - en to lv translation catalogue (110 entries)

en: Display settings
lv: Ekrāna iestatījumi

en: Sunday
lv: Svētdiena

en: Monday
lv: Pirmdiena

en: Tuesday
lv: Otrdiena

en: Wednesday
lv: Trešdiena

en: Thursday
lv: Ceturtdiena

en: Friday
lv: Piektdiena

en: Saturday
lv: Sestdiena

en: Advanced settings
lv: Paplašinātie iestatījumi

en: Egypt
lv: Ēģipte

en: Israel
lv: Izraēla

en: Iran
lv: Irāna

en: New Zealand
lv: Jaunzēlande

en: Brazil
lv: Brazīlija

en: Chile
lv: Čīle

en: Japan
lv: Japāna

en: Libya
lv: Lībija

en: Poland
lv: Polija

en: Portugal
lv: Portugāle

en: Singapore
lv: Singapūra

en: Turkey
lv: Turcija

en: Mon
lv: Pr

en: Tue
lv: Ot

en: Wed
lv: Tr

en: Thu
lv: Ce

en: Fri
lv: Pk

en: Sat
lv: Se

en: Sun
lv: Sv

en: January
lv: Janvāris

en: February
lv: Februāris

en: March
lv: Marts

en: April
lv: Aprīlis

en: May
lv: Maijs

en: June
lv: Jūnijs

en: July
lv: Jūlijs

en: August
lv: Augusts

en: September
lv: Septembris

en: October
lv: Oktobris

en: November
lv: Novembris

en: December
lv: Decembris

en: Germany
lv: Vācija

en: Afghanistan
lv: Afganistāna

en: Argentina
lv: Argentīna

en: Austria
lv: Austrija

en: Bangladesh
lv: Bangladeša

en: Belgium
lv: Beļģija

en: Bhutan
lv: Butāna

en: Bolivia
lv: Bolīvija

en: Bulgaria
lv: Bulgārija

en: Cambodia
lv: Kambodža

en: Cameroon
lv: Kamerūna

en: China
lv: Ķīna

en: Colombia
lv: Kolumbija

en: Cook Islands
lv: Kuka salas

en: Costa Rica
lv: Kostarika

en: Czech Republic
lv: Čehija

en: Denmark
lv: Dānija

en: Ecuador
lv: Ekvadora

en: Ethiopia
lv: Etiopija

en: Finland
lv: Somija

en: France
lv: Francija

en: Ghana
lv: Gana

en: Greece
lv: Grieķija

en: Hungary
lv: Ungārija

en: Iceland
lv: Īslande

en: India
lv: Indija

en: Iraq
lv: Irāka

en: Italy
lv: Itālija

en: Jordan
lv: Jordānija

en: Kenya
lv: Kenija

en: Laos
lv: Laosa

en: Madagascar
lv: Madagaskara

en: Malaysia
lv: Malaizija

en: Marshall Islands
lv: Māršala salas

en: Mauritius
lv: Maurīcija

en: Monaco
lv: Monako

en: Mongolia
lv: Mongolija

en: Morocco
lv: Maroka

en: Myanmar
lv: Mjanma

en: Nepal
lv: Nepāla

en: Netherlands
lv: Nīderlande

en: New Caledonia
lv: Jaunkaledonija

en: Nigeria
lv: Nigērija

en: Norway
lv: Norvēģija

en: Oman
lv: Omāna

en: Pakistan
lv: Pakistāna

en: Philippines
lv: Filipīnas

en: Romania
lv: Rumānija

en: Rwanda
lv: Ruanda

en: Saudi Arabia
lv: Saūda Arābija

en: Senegal
lv: Senegāla

en: Solomon Islands
lv: Zālamana salas

en: South Africa
lv: Dienvidāfrikas Republika

en: Spain
lv: Spānija

en: Sudan
lv: Sudāna

en: Sweden
lv: Zviedrija

en: Switzerland
lv: Šveice

en: Taiwan
lv: Taivāna

en: Thailand
lv: Taizeme

en: Venezuela
lv: Venecuēla

en: Zambia
lv: Zambija

en: Jun
lv: Jūn

en: Jul
lv: Jūl

en: Oct
lv: Okt

en: Fiji
lv: Fidži

en: Vietnam
lv: Vjetnama

en: Croatia
lv: Horvātija

en: Tueday
lv: Otrdiena

en: Display format
lv: Attēlojuma formāts

en: Custom format
lv: Pielāgotais formāts
