World Clock (6.x-1.5) - en to oc translation catalogue (100 entries)

en: Display settings
oc: Paramètres d'afichatge

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Advanced settings
oc: Paramètres avançats

en: Egypt
oc: Egipte

en: Israel
oc: Israèl

en: New Zealand
oc: Nòva Zelanda

en: Tonga
oc: Tònga

en: Brazil
oc: Brasil

en: Japan
oc: Japon

en: Libya
oc: Libia

en: Poland
oc: Polonha

en: Singapore
oc: Singapor

en: Turkey
oc: Turquia

en: Mon
oc: lun

en: Tue
oc: mar

en: Wed
oc: mèc

en: Thu
oc: jòu

en: Fri
oc: ven

en: Sat
oc: sab

en: Sun
oc: dim

en: January
oc: Genièr

en: February
oc: Febrièr

en: March
oc: Març

en: April
oc: Abril

en: May
oc: Mai

en: June
oc: Junh

en: July
oc: Julhet

en: August
oc: Agost

en: September
oc: Setembre

en: October
oc: Octobre

en: November
oc: Novembre

en: December
oc: Decembre

en: Germany
oc: Alemanha

en: Afghanistan
oc: Afganistan

en: Austria
oc: Àustria

en: Bangladesh
oc: Bengladèsh

en: Belgium
oc: Belgica

en: Bhutan
oc: Botan

en: Bolivia
oc: Bolívia

en: Cambodia
oc: Cambòtja

en: Cameroon
oc: Cameron

en: Colombia
oc: Colómbia

en: Cook Islands
oc: Illas Cook

en: Costa Rica
oc: Còsta Rica

en: Czech Republic
oc: Republica Chèca

en: Denmark
oc: Danemarc

en: Ecuador
oc: Eqüator

en: Ethiopia
oc: Etiòpia

en: Finland
oc: Finlàndia

en: France
oc: França

en: Ghana
oc: Gana

en: Greece
oc: Grècia

en: Hungary
oc: Ongria

en: Iceland
oc: Islàndia

en: India
oc: Índia

en: Italy
oc: Itàlia

en: Jordan
oc: Jordania

en: Laos
oc: Laòs

en: Malaysia
oc: Malaisia

en: Marshall Islands
oc: Illas Marshall

en: Mauritius
oc: Maurici

en: Monaco
oc: Mónegue

en: Morocco
oc: Marròc

en: Myanmar
oc: Birmania

en: Netherlands
oc: Païses basses

en: New Caledonia
oc: Nòva Caledonia

en: Nigeria
oc: Nigèria

en: Norway
oc: Norvègia

en: Pakistan
oc: Paquistan

en: Peru
oc: Peró

en: Philippines
oc: Filipinas

en: Saudi Arabia
oc: Arabia Saudita

en: Solomon Islands
oc: Illas Salomon

en: South Africa
oc: Africa del Sud

en: Spain
oc: Espanha

en: Sudan
oc: Sodan

en: Sweden
oc: Suècia

en: Switzerland
oc: Soïssa

en: Thailand
oc: Tailàndia

en: Venezuela
oc: Veneçuèla

en: Jan
oc: gen.

en: Feb
oc: feb.

en: Mar
oc: mar.

en: Apr
oc: abr.

en: Jun
oc: jun.

en: Jul
oc: jul.

en: Aug
oc: ago.

en: Sep
oc: set.

en: Oct
oc: oct.

en: Nov
oc: nov.

en: Dec
oc: dec.

en: Croatia
oc: Croàcia

en: Display format
oc: Format d'afichatge

en: Custom format
oc: Format d'entrada personalizat
