World Clock (6.x-1.8) - en to pl translation catalogue (104 entries)

en: Display settings
pl: Ustawienia wyświetlania

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: Egypt
pl: Egipt

en: Israel
pl: Izrael

en: New Zealand
pl: Nowa Zelandia

en: Brazil
pl: Brazylia

en: Japan
pl: Japonia

en: Libya
pl: Libia

en: Poland
pl: Polska

en: Portugal
pl: Portugalia

en: Singapore
pl: Singapur

en: Turkey
pl: Turcja

en: Mon
pl: pon.

en: Tue
pl: wt.

en: Wed
pl: śr.

en: Thu
pl: czw.

en: Fri
pl: pt.

en: Sat
pl: sob.

en: Sun
pl: ndz.

en: January
pl: Styczeń

en: February
pl: Luty

en: March
pl: Marzec

en: April
pl: Kwiecień

en: May
pl: Maj

en: June
pl: Czerwiec

en: July
pl: Lipiec

en: August
pl: Sierpień

en: September
pl: Wrzesień

en: October
pl: Październik

en: November
pl: Listopad

en: December
pl: Grudzień

en: Germany
pl: Niemcy

en: Afghanistan
pl: Afganistan

en: Argentina
pl: Argentyna

en: Bangladesh
pl: Bangladesz

en: Belgium
pl: Belgia

en: Bolivia
pl: Boliwia

en: Bulgaria
pl: Bułgaria

en: Cambodia
pl: Kambodża

en: Cameroon
pl: Kamerun

en: China
pl: Chiny

en: Colombia
pl: Kolumbia

en: Cook Islands
pl: Wyspy Cooka

en: Costa Rica
pl: Kostaryka

en: Czech Republic
pl: Czechy

en: Denmark
pl: Dania

en: Ecuador
pl: Ekwador

en: Ethiopia
pl: Etiopia

en: Finland
pl: Finlandia

en: France
pl: Francja

en: Greece
pl: Grecja

en: Hungary
pl: Węgry

en: Iceland
pl: Islandia

en: India
pl: Indie

en: Iraq
pl: Irak

en: Italy
pl: Włochy

en: Jordan
pl: Jordania

en: Kenya
pl: Kenia

en: Madagascar
pl: Madagaskar

en: Malaysia
pl: Malezja

en: Marshall Islands
pl: Wyspy Marshalla

en: Monaco
pl: Monako

en: Morocco
pl: Maroko

en: Myanmar
pl: Birma

en: Netherlands
pl: Holandia

en: New Caledonia
pl: Nowa Kaledonia

en: Norway
pl: Norwegia

en: Philippines
pl: Filipiny

en: Romania
pl: Rumunia

en: Saudi Arabia
pl: Arabia Saudyjska

en: Solomon Islands
pl: Wyspy Salomona

en: South Africa
pl: Republika Południowej Afryki

en: Spain
pl: Hiszpania

en: Sweden
pl: Szwecja

en: Switzerland
pl: Szwajcaria

en: Taiwan
pl: Tajwan

en: Thailand
pl: Tajlandia

en: Venezuela
pl: Wenezuela

en: Jan
pl: sty

en: Feb
pl: lut

en: Mar
pl: mar

en: Apr
pl: kwi

en: Jun
pl: cze

en: Jul
pl: lip

en: Aug
pl: sie

en: Sep
pl: wrz

en: Oct
pl: paź

en: Nov
pl: lis

en: Dec
pl: gru

en: Location settings
pl: Ustawienia lokalizacji

en: Fiji
pl: Fidżi

en: Vietnam
pl: Wietnam

en: Croatia
pl: Chorwacja

en: Maximum number of locations
pl: Maksymalna liczba lokalizacji

en: Display format
pl: Format wyświetlania

en: Custom format
pl: Własny format

en: Footnote
pl: Przypis
