World Clock (6.x-1.5) - en to ro translation catalogue (76 entries)

en: Display settings
ro: Setări de afișare

en: Sunday
ro: Duminică

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marți

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Egypt
ro: Egipt

en: Israel
ro: Izrael

en: New Zealand
ro: Noua Zeelandă

en: Brazil
ro: Brazilia

en: Japan
ro: Japonia

en: Libya
ro: Libia

en: Poland
ro: Polonia

en: Portugal
ro: Portugalia

en: Turkey
ro: Turcia

en: Mon
ro: Lun

en: Tue
ro: Marți

en: Wed
ro: Mie

en: Thu
ro: Jo

en: Fri
ro: Vin

en: Sat
ro: Sâm

en: Sun
ro: Dum

en: January
ro: Ianuarie

en: February
ro: Februarie

en: March
ro: Martie

en: April
ro: Aprilie

en: May
ro: Mai

en: June
ro: Iunie

en: July
ro: Iulie

en: September
ro: Septembrie

en: October
ro: Octombrie

en: November
ro: Noiembrie

en: December
ro: Decembrie

en: Germany
ro: Germania

en: Afghanistan
ro: Afganistan

en: Belgium
ro: Belgia

en: Cambodia
ro: Cambogia

en: Cameroon
ro: Camerun

en: Colombia
ro: Columbia

en: Cook Islands
ro: Insulele Cook

en: Czech Republic
ro: Republica Cehă

en: Denmark
ro: Danemarca

en: Finland
ro: Finlanda

en: France
ro: Franța

en: Greece
ro: Grecia

en: Hungary
ro: Ungaria

en: Iceland
ro: Islanda

en: Iraq
ro: Irac

en: Italy
ro: Italia

en: Jordan
ro: Iordania

en: Malaysia
ro: Malaezia

en: Marshall Islands
ro: Insulele Marshall

en: Morocco
ro: Maroc

en: Netherlands
ro: Olanda

en: New Caledonia
ro: Noua Caledonie

en: Norway
ro: Norvegia

en: Pakistan
ro: Pachistan

en: Philippines
ro: Filipine

en: Romania
ro: România

en: Rwanda
ro: Ruanda

en: Saudi Arabia
ro: Arabia Saudită

en: Solomon Islands
ro: Insulele Solomon

en: South Africa
ro: Africa de Sud

en: Spain
ro: Spania

en: Sweden
ro: Suedia

en: Switzerland
ro: Elveția

en: Thailand
ro: Thailanda

en: Jan
ro: Ian

en: Jun
ro: Iunie

en: Jul
ro: Iul

en: Croatia
ro: Croația

en: Display format
ro: Formatul la afișare

en: Custom format
ro: Format personalizat
