World Clock (6.x-1.5) - en to ru translation catalogue (129 entries)

en: Display settings
ru: Настройки отображения

en: Sunday
ru: воскресенье

en: Monday
ru: понедельник

en: Tuesday
ru: вторник

en: Wednesday
ru: среда

en: Thursday
ru: четверг

en: Friday
ru: пятница

en: Saturday
ru: суббота

en: Advanced settings
ru: Расширенные настройки

en: Egypt
ru: Египет

en: Israel
ru: Израиль

en: Iran
ru: Иран

en: New Zealand
ru: Новая Зеландия

en: Tonga
ru: Тонга

en: Brazil
ru: Бразилия

en: Chile
ru: Чили

en: Japan
ru: Япония

en: Libya
ru: Ливия

en: Poland
ru: Польша

en: Portugal
ru: Португалия

en: Singapore
ru: Сингапур

en: Turkey
ru: Турция

en: Mon
ru: пн

en: Tue
ru: вт

en: Wed
ru: ср

en: Thu
ru: чт

en: Fri
ru: пт

en: Sat
ru: сб

en: Sun
ru: вс

en: January
ru: января

en: February
ru: февраля

en: March
ru: марта

en: April
ru: апреля

en: May
ru: Май

en: June
ru: июня

en: July
ru: июля

en: August
ru: августа

en: September
ru: сентября

en: October
ru: октября

en: November
ru: ноября

en: December
ru: декабря

en: Germany
ru: Германия

en: Afghanistan
ru: Афганистан

en: Argentina
ru: Аргентина

en: Austria
ru: Австрия

en: Bangladesh
ru: Бангладеш

en: Belgium
ru: Бельгия

en: Bhutan
ru: Бутан

en: Bolivia
ru: Боливия

en: Bulgaria
ru: Болгария

en: Cambodia
ru: Камбоджа

en: Cameroon
ru: Камерун

en: China
ru: Китай

en: Colombia
ru: Колумбия

en: Cook Islands
ru: Острова Кука

en: Costa Rica
ru: Коста-Рика

en: Czech Republic
ru: Чешская республика

en: Denmark
ru: Дания

en: Ecuador
ru: Эквадор

en: Ethiopia
ru: Эфиопия

en: Finland
ru: Финляндия

en: France
ru: Франция

en: Ghana
ru: Гана

en: Greece
ru: Греция

en: Hungary
ru: Венгрия

en: Iceland
ru: Исландия

en: India
ru: Индия

en: Iraq
ru: Ирак

en: Italy
ru: Италия

en: Jordan
ru: Иордания

en: Kenya
ru: Кения

en: Laos
ru: Лаос

en: Madagascar
ru: Мадагаскар

en: Malaysia
ru: Малайзия

en: Marshall Islands
ru: Маршалловы острова

en: Mauritius
ru: Маврикий

en: Monaco
ru: Монако

en: Mongolia
ru: Монголия

en: Morocco
ru: Марокко

en: Myanmar
ru: Мьянма

en: Nepal
ru: Непал

en: Netherlands
ru: Нидерланды

en: New Caledonia
ru: Новая Каледония

en: Nigeria
ru: Нигерия

en: Norway
ru: Норвегия

en: Oman
ru: Оман

en: Pakistan
ru: Пакистан

en: Palau
ru: Палау

en: Panama
ru: Панама

en: Peru
ru: Перу

en: Philippines
ru: Филиппины

en: Romania
ru: Румыния

en: Rwanda
ru: Руанда

en: Samoa
ru: Самоа

en: Saudi Arabia
ru: Саудовская Аравия

en: Senegal
ru: Сенегал

en: Solomon Islands
ru: Соломоновы острова

en: South Africa
ru: Южная Африка

en: Spain
ru: Испания

en: Sudan
ru: Судан

en: Sweden
ru: Швеция

en: Switzerland
ru: Швейцария

en: Taiwan
ru: Тайвань

en: Thailand
ru: Тайланд

en: Vanuatu
ru: Вануату

en: Venezuela
ru: Венесуэла

en: Zambia
ru: Замбия

en: Jan
ru: янв

en: Feb
ru: фев

en: Mar
ru: мар

en: Apr
ru: апр

en: Jun
ru: июн

en: Jul
ru: июл

en: Aug
ru: авг

en: Sep
ru: сен

en: Oct
ru: окт

en: Nov
ru: ноя

en: Dec
ru: дек

en: Location settings
ru: Настройки местоположения

en: Fiji
ru: Фиджи

en: Vietnam
ru: Вьетнам

en: Croatia
ru: Хорватия

en: Maximum number of locations
ru: Максимальное количество местоположений

en:  m - Month (2 digits with leading zeros) 01 - 12
ru:  m - Месяц (2 цифры с нулём в начале) 01 - 12

en:  d - Date (2 digits with leading zeros) 01 - 31
ru:  d - День (2 цифры с нулём в начале) 01 - 31

en:  D - Day of the week (short) SUN - SAT
ru:  D - День в неделе (кратко) ПОН-ВСК

en:  h - Hour (12 hour format with leading zeros) 01 - 12
ru:  h - Час (12 часов с нулём в начале) 01 - 12

en: Display format
ru: Формат отображения

en: Custom format
ru: Пользовательский формат
