WordPress XML for Feeds (6.x-1.0-beta1) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: tags
bn: ট্যাগসমুহ

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Author
bn: লেখক

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Categories
bn: বিভাগসমূহ

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ
