WordPress XML for Feeds (6.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: tags
fr: mots-clés

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: required
fr: requis

en: Comments
fr: Commentaires

en: Tags
fr: Étiquettes

en: Categories
fr: Catégories

en: categories
fr: catégories

en: Path
fr: Chemin

en: Teaser
fr: Accroche

en: Attachments
fr: Pièces jointes

en: Feeds
fr: Flux

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Missing
fr: Manquant

en: User name
fr: Nom d'utilisateur

en: SimplePie library
fr: Bibliothèque SimplePie

en: Is published
fr: Est publié

en: Post date
fr: Date de publication

en: Comment status
fr: Statut du commentaire

en: Sticky status
fr: Statut d'épinglage en haut des listes

en: Post ID
fr: Identifiant (ID) de contribution

en: Post name
fr: Nom de la contribution

en: Post type
fr: Type de contribution

en: Attachment URL
fr: URL de la pièce jointe
