WordPress XML for Feeds (6.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: tags
hi: उपनाम

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Status
hi: अवस्था

en: Content
hi: सामग्री

en: Author
hi: लेखक

en: required
hi: अपेक्षित

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: Tags
hi: उपनाम

en: Categories
hi: वर्ग

en: Path
hi: मार्ग

en: Teaser
hi: टीज़र

en: Attachments
hi: संलग्नी

en: Missing
hi: लापता

en: User name
hi: उपयोगकर्ता नाम
