WordPress XML for Feeds (6.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: tags
it: tag

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Status
it: Stato

en: Content
it: Contenuto

en: Author
it: Autore

en: required
it: obbligatorio

en: Comments
it: Commenti

en: Tags
it: Etichette

en: Categories
it: Categorie

en: Path
it: Percorso

en: Teaser
it: Anteprima

en: Attachments
it: Allegati

en: Features
it: Funzionalità

en: Missing
it: Mancante

en: User name
it: Nome utente

en: Is published
it: È pubblicato

en: Post date
it: Data di inserimento

en: Comment status
it: Stato commenti

en: Sticky status
it: Stato sempre in cima

en: Attachment URL
it: URL Allegato
