WordPress XML for Feeds (6.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: tags
ja: タグ

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: Content
ja: コンテンツ

en: Author
ja: 投稿者

en: required
ja: 必須

en: Comments
ja: コメント

en: Tags
ja: タグ

en: Categories
ja: カテゴリー

en: categories
ja: カテゴリー

en: Path
ja: パス

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Attachments
ja: 添付

en: Feeds
ja: フィード

en: Features
ja: フィーチャー

en: Missing
ja: 喪失

en: User name
ja: ユーザー名

en: Is published
ja: 公開されている

en: Post date
ja: 投稿日

en: Comment status
ja: コメントステータス

en: Sticky status
ja: 固定状況
