WordPress XML for Feeds (6.x-1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (20 entries)

en: tags
pl: tagi

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Content
pl: Zawartość

en: Author
pl: Autor

en: required
pl: wymagane

en: Comments
pl: Komentarze

en: Tags
pl: Tagi

en: Categories
pl: Kategorie

en: categories
pl: kategorie

en: Path
pl: Ścieżka

en: Teaser
pl: Skrót

en: Attachments
pl: Załączniki

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Missing
pl: Brakujące

en: User name
pl: Nazwa użytkownika

en: Is published
pl: Jest opublikowany

en: Post date
pl: Data publikacji

en: Comment status
pl: Status komentarza

en: Sticky status
pl: Status przyklejony
