WordPress XML for Feeds (6.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Content
pt: Conteúdo

en: Author
pt: Autor

en: required
pt: necessário

en: Comments
pt: Comentários

en: Categories
pt: Categorias

en: categories
pt: categorias

en: Path
pt: Caminho

en: Teaser
pt: Chamada

en: Attachments
pt: Anexos

en: Missing
pt: Faltando

en: User name
pt: Nome do usuário

en: Is published
pt: Está publicado

en: Post date
pt: Data de publicação

en: Comment status
pt: Status de comentários

en: Sticky status
pt: Status Permanente

en: Import taxonomy terms
pt: Importar termos de taxonomia
