WordPress XML for Feeds (6.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (26 entries)

en: tags
ru: теги

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Status
ru: Статус

en: Content
ru: Содержимое

en: Author
ru: Автор

en: required
ru: обязательно

en: Comments
ru: Комментарии

en: Tags
ru: Теги

en: Categories
ru: Категории

en: categories
ru: категории

en: Path
ru: Путь

en: Teaser
ru: Анонс

en: Attachments
ru: Вложения

en: Feeds
ru: Потоки данных

en: Features
ru: Особенности

en: Missing
ru: Отсутствует

en: User name
ru: Имя пользователя

en: Trackbacks
ru: Обратные ссылки

en: Is published
ru: Опубликована

en: Post date
ru: Дата публикации

en: Comment status
ru: Разрешение комментировать

en: Enclosure
ru: Обёртка строк

en: Sticky status
ru: Статус прикрепления

en: Import taxonomy terms
ru: Импорт терминов таксономии

en: hierarchical
ru: иерархический
