WordPress XML for Feeds (6.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: tags
tr: etiketler

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: Content
tr: İçerik

en: Author
tr: Yazar

en: required
tr: gerekli

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Tags
tr: Etiketler

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Path
tr: Yol

en: Teaser
tr: Özet

en: Attachments
tr: Ekler

en: Feeds
tr: Beslemeler

en: Features
tr: Özellikler

en: Missing
tr: Kayıp

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: Is published
tr: Yayında

en: Post date
tr: Gönderi tarihi

en: Comment status
tr: Yorum durumu

en: Sticky status
tr: Sabit olma durumu
