WordPress XML for Feeds (6.x-1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (29 entries)

en: tags
uk: теґи

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Status
uk: Стан

en: Content
uk: Вміст

en: Author
uk: Автор

en: required
uk: обов’язкове

en: Comments
uk: Коментарі

en: Tags
uk: Теґи

en: Categories
uk: Категорії

en: categories
uk: категорії

en: Path
uk: Шлях

en: Teaser
uk: Анонс

en: Attachments
uk: Вкладення

en: Feeds
uk: Потоки

en: Features
uk: Властивості

en: Missing
uk: Відсутнє

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: Trackbacks
uk: Трекбеки

en: Is published
uk: є опублікованим

en: Post date
uk: Дата публікації

en: Comment status
uk: Стан коментаря

en: single
uk: одиниця

en: Sticky status
uk: Стан прикріплення

en: multiple
uk: декілька

en: Import taxonomy terms
uk: Імпорт термінів таксономії

en: hierarchical
uk: ієрархічний

en: Post type
uk: Тип допису

en: Attachment URL
uk: URL-адреса вкладення
