WordPress XML for Feeds (6.x-1.0-beta1) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: tags
fa: برچسب‌ها

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: required
fa: ضروری

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: categories
fa: دسته‌ها

en: Path
fa: مسیر

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Attachments
fa: پیوست‌ها

en: Feeds
fa: خوراک‌ها

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: User name
fa: نام کاربری

en: Post date
fa: تاریخ مطلب

en: Comment status
fa: وضعیت دیدگاه
