WordPress XML for Feeds (6.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Content
id: Konten

en: Author
id: Penulis

en: required
id: dibutuhkan

en: Comments
id: Komentar

en: Tags
id: Tag

en: Categories
id: Kategori

en: categories
id: kategori

en: Path
id: Jalur

en: Teaser
id: Ringkasan

en: Attachments
id: Sisipan

en: Features
id: Fitur

en: Missing
id: Hilang

en: User name
id: Nama pengguna

en: Is published
id: Apakah diterbitkan

en: Post date
id: Tanggal posting

en: Comment status
id: Status komentar

en: Sticky status
id: Status dipucuk

en: Post ID
id: ID pos

en: Post type
id: Jenis pos
