Wysiwyg (6.x-2.1) - en to pl translation catalogue (182 entries)

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Language
pl: Język

en: Edit
pl: Edytuj

en: Search
pl: Szukaj

en: This action cannot be undone.
pl: Operacja jest nieodwracalna.

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: Preview
pl: Podgląd

en: Save
pl: Zapisz

en: Help
pl: Pomoc

en: Font
pl: Czcionka

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Top
pl: Góra strony

en: Anchor
pl: Kotwica

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Input format
pl: Format wprowadzania

en: Table
pl: Tabela

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Smiley
pl: Uśmieszek

en: Basic setup
pl: Ustawienia podstawowe

en: Allow users to choose default
pl: Umożliwia użytkownikom wybór domyślnego

en: Buttons and plugins
pl: Przyciski i wtyczki

en: Editor appearance
pl: Wygląd edytora

en: Toolbar location
pl: Umiejscowienie paska narzędzi

en: Path location
pl: Ścieżka

en: Enable resizing button
pl: Włącz przycisk zmieniający wielkość tekstu

en: Block formats
pl: Formaty blokowe

en: Cleanup and output
pl: Porządkowanie i wyjście

en: Verify HTML
pl: Weryfikuj HTML

en: Preformatted
pl: Preformatowany

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
pl: Konwertuj tagi &lt;font&gt; do stylów

en: Remove linebreaks
pl: Usuń podziały wierszy

en: Apply source formatting
pl: Zastosuj formatowanie źródła

en: Editor CSS
pl: Edytor CSS

en: CSS path
pl: Ścieżka CSS

en: CSS classes
pl: Klasy CSS

en: Undo
pl: Cofnij

en: Deleted
pl: Usunięty

en: Replace
pl: Zamień

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Superscript
pl: Superskrypt

en: Show blocks
pl: Pokaż bloki

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Redo
pl: Popraw

en: Italic
pl: Kursywa

en: Editor
pl: Edytor

en: Hide
pl: Ukryj

en: Source code
pl: Kod źródłowy

en: Profiles
pl: Profile

en: Subscript
pl: Subskrypt

en: Indent
pl: Wcięcie

en: Outdent
pl: Wysunięcie

en: Unlink
pl: Usuń odnośnik

en: Bullet list
pl: Wypunktowana lista

en: Blockquote
pl: Cytowanie

en: Print
pl: Drukuj

en: Underline
pl: Podkreślony

en: Cut
pl: Wytnij

en: Paste
pl: Wklej

en: About
pl: O stronie

en: Acronym
pl: Akronim

en: Button alignment
pl: Położenie przycisków

en: Example:
pl: Przykład:

en: Citation
pl: Cytat

en: Numbered list
pl: Lista numerowana

en: Not installed.
pl: Nie zainstalowano.

en: Teaser break
pl: Podział treści

en: %editor profile for %format
pl: Profil edytora %editor dla formatu tekstu %format

en: Enabled by default
pl: Domyślnie włączone

en: The default editor state for users having access to this profile. Users are able to override this state if the next option is enabled.
pl: Domyślny stan edytora dla użytkowników posiadających dostęp do tego profilu. Użytkownicy mogą zmieniać ten stan, jeśli kolejna opcja jest włączona.

en: If allowed, users will be able to choose their own editor default state in their user account settings.
pl: Jeżeli opcja będzie włączona, użytkownicy będą mogli wybrać ich własny edytor w ustawieniach ich konta.

en: Show <em>enable/disable rich text</em> toggle link
pl: Pokaż odnośnik <em>włącz/wyłącz formatowanie tekstu</em>

en: Whether or not to show the <em>enable/disable rich text</em> toggle link below a textarea. If disabled, the user setting or global default is used (see above).
pl: Określa, czy link <em>włącz/wyłącz formatowanie tekstu</em> ma być widoczny pod polem edycji. Jeżeli ta opcja jest wyłączona, zostaną wykorzystane ustawienia użytkownika lub ustawienia globalne (patrz wyżej).

en: This option controls whether the editor toolbar is displayed above or below the editing area.
pl: Ta opcja określa, czy pasek narzędziowy ma być wyświetlany nad czy pod polem edycji.

en: This option controls the alignment of icons in the editor toolbar.
pl: Ta opcja kontroluje wyrównanie ikon w pasku narzędzi edytora.

en: Where to display the path to HTML elements (i.e. <code>body > table > tr > td</code>).
pl: Pozycja wyświetlania ścieżki zagnieżdżenia elementów HTML (np. <code>body > table > tr > td</code>).

en: This option gives you the ability to enable/disable the resizing button. If enabled, the Path location toolbar must be set to "Top" or "Bottom" in order to display the resize icon.
pl: Ta opcja daje możliwość włączania/wyłączania przycisku zmiany rozmiaru pola. Jeżeli jest włączona to pasek ścieżki musi być ustawiony na "Góra" lub "Dół" w celu wyświetlenia ikonki zmiany rozmiaru.

en: If enabled, potentially malicious code like <code>&lt;HEAD&gt;</code> tags will be removed from HTML contents.
pl: Jeżeli włączone, potencjalnie szkodliwy kod, taki jak np. <code>&lt;HEAD&gt;</code> zostanie usunięty z kodu HTML.

en: If enabled, the editor will insert TAB characters on tab and preserve other whitespace characters just like a PRE element in HTML does.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje, że edytor będzie wprowadzał TABULATORY po wciśnięciu przycisku tab oraz zachowywał wszystkie znaki białe tak jak znacznik PRE w HTML.

en: If enabled, HTML tags declaring the font size, font family, font color and font background color will be replaced by inline CSS styles.
pl: Jeżeli włączone, tagi HTML, które określają rozmiar, krój, kolor i kolor tła czcionki zostaną zastąpione przez kod CSS typu inline.

en: If enabled, the editor will remove most linebreaks from contents. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
pl: Jeśli włączone edytor usunie większość znaków końca wiersza z treści. Zablokowanie tej opcji może pomóc w rozwiązaniu konfliktów z innymi filtrami.

en: If enabled, the editor will re-format the HTML source code. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
pl: Jeśli włączone edytor przeformatuje źródłowy kod HTML. Zablokowanie tej opcji może pomóc w rozwiązaywniau konfiliktów z innymi filtrami.

en: Force cleanup on standard paste
pl: Wymuś czyszczenie kodu przy wklejaniu

en: If enabled, the default paste function (CTRL-V or SHIFT-INS) behaves like the "paste from word" plugin function.
pl: Po włączeniu funkcja wklejania (CTRL-V lub SHIFT-INS) będzie zawsze działać jak wywołanie rozszerzenia "wklej z Word".

en: Comma separated list of HTML block formats. Possible values: <code>@format-list</code>.
pl: Rozdzielana przecinkami lista formatów bloków HTML. Możliwe wartości: <code>@format-list</code>.

en: Use theme CSS
pl: Użyj styl CSS

en: Define CSS
pl: Zdefiniuj CSS

en: Editor default CSS
pl: Standardowy CSS edytora

en: Defines the CSS to be used in the editor area.<br />Use theme CSS - loads stylesheets from current site theme.<br/>Define CSS - enter path for stylesheet files below.<br />Editor default CSS - uses default stylesheets from editor.
pl: Definiuje jaki CSS zostanie użyty w edytorze.<br />Użyj CSS skórki - ładuje arkusze styli z bieżącej skórki.<br />Zdefiniuj CSS - pozwala podać poniżej ścieżkę do arkusza styli.<br />Domyślny CSS - wykorzystuje arkusz dostarczany z edytorem.

en: If "Define CSS" was selected above, enter path to a CSS file or a list of CSS files separated by a comma.
pl: Jeśli wybrano "Definiuj CSS" wstaw ścieżkę (lub rozdzielane przecinkiem ścieżki) do arkusza.

en: Available tokens: <code>%b</code> (base path, eg: <code>/</code>), <code>%t</code> (path to theme, eg: <code>themes/garland</code>)
pl: Dostępne wzorce: <code>%b</code> (ścieżka bazowa, n.p.: <code>/</code>), <code>%t</code> (ścieżka do skórki, n.p.: <code>themes/garland</code>)

en: Optionally define CSS classes for the "Font style" dropdown list.<br />Enter one class on each line in the format: !format. Example: !example<br />If left blank, CSS classes are automatically imported from all loaded stylesheet(s).
pl: Alternatywnie zdefiniuj klasy CSS dla listy "Font style".<br />Wprowadź jedną klasę w każdej linii, w formacie: !format. Przykład: !example<br />Pozostawienie pustego miejsca spowoduje zaimportowanie wartości z wszystkich załadowanych arkuszy CSS

en: Wysiwyg profile for %format has been saved.
pl: Profil edytora Wysiwyg dla %format został zapisany.

en: No editor
pl: Brak edytora

en: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Download</a>)
pl: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Pobierz</a>)

en: Extract the archive and copy its contents into a new folder in the following location:<br /><code>@editor-path</code>
pl: Rozpakuj pobrane archiwum i skopiuj jego zawartość do katalogu w następującej lokalizacji systemu plików:<br /><code>@editor-path</code>

en: So the actual library can be found at:<br /><code>@library-filepath</code>
pl: Tak, aby biblioteka główna pobranego edytora była dostępna w lokalizacji: <br /><code>@library-filepath</code>

en: Installation instructions
pl: Instrukcje instalacji

en: There are no editor libraries installed currently. The following list contains a list of currently supported editors:
pl: Aktualnie nie jest zainstalowany żaden z edytorów. Poniżej znajduje się lista dostępnych edytorów:

en: Are you sure you want to remove the profile for %name?
pl: Czy na pewno usunąć profil dla %name?

en: Wysiwyg profile for %name has been deleted.
pl: Profil Wysiwyg dla %name został usunięty.

en: Configure client-side editors.
pl: Konfiguruj edytory tekstowe użytkownika.

en: Disable rich-text
pl: Wyłącz sformatowany tekst

en: Enable rich-text
pl: Włącz sformatowany tekst

en: Wysiwyg Editor settings
pl: Ustawienia edytora Wysiwyg

en: Enable editor by default
pl: Włącz edytor domyślnie

en: The version of %editor could not be detected.
pl: Wersja edytora %editor nie mogła zostac określona.

en: The installed version %version of %editor is not supported.
pl: Zainstalowana wersja %version edytora %editor nie jest wspierana.

en: Allows users to edit contents with client-side editors.
pl: Pozwól na edycję zawartości z pomocą edytorów uruchamianych po stronie użytkownika.

en: Strike-through
pl: Przekreślony

en: Align left
pl: Wyrównaj do lewej

en: Align center
pl: Wyrównaj do środka

en: Align right
pl: Wyrównaj do prawej

en: Justify
pl: Wyjustuj

en: Forecolor
pl: Przedni kolor

en: Backcolor
pl: Kolor tła

en: Horizontal rule
pl: Linia pozioma

en: Paste Text
pl: Wklej tekst

en: Paste from Word
pl: Wklej z Worda

en: Remove format
pl: Usuń format

en: Character map
pl: Mapa znaków

en: HTML block format
pl: Format bloku HTML

en: Font style
pl: Styl czcionki

en: Create DIV container
pl: Stwórz DIV

en: FitWindow
pl: Dopasuj do okna

en: Check spelling
pl: Sprawdź pisownię

en: Autogrow
pl: Automatyczne powiększanie

en: Table drag/resize
pl: Tabela: Przeciągnij/zmień rozmiar

en: Table: Cell properties
pl: Tabela: Właściwości komórek

en: Table: Insert row after
pl: Tabela: Wstaw wiersz po

en: Table: Insert column after
pl: Tabela: Wstaw kolumnę po

en: Table: Insert cell after
pl: Tabela: Wstaw wiersz po

en: Table: Delete rows
pl: Tabela: Skasuj wiersz

en: Table: Delete columns
pl: Tabela: Skasuj kolumny

en: Table: Delete cells
pl: Tabela: Skasuj komórki

en: Table: Merge cells
pl: Tabela: Połącz komórki

en: Table: Horizontal split cell
pl: Tabela: Podziel komórki w poziomie

en: Sup
pl: Indeks górny

en: Sub
pl: Zastąp

en: Clean-up
pl: Wyczyść

en: Visual aid
pl: Pokaż niewidoczne elementy

en: Fullscreen
pl: Pełen ekran

en: Advanced horizontal rule
pl: Zaawansowana linia pozioma

en: Advanced image
pl: Zaawansowany obrazek

en: Advanced link
pl: Zaawansowany link

en: Auto save
pl: Auto zapis

en: Context menu
pl: Menu kontekstowe

en: Left-to-right
pl: Od lewej w prawo

en: Right-to-left
pl: Od prawej w lewo

en: Emotions
pl: Emotikonki

en: Inline popups
pl: Wyskakujące okna wewnątrz

en: Insert date
pl: Wstaw datę

en: Insert time
pl: Wstaw czas

en: Insert layer
pl: Wstaw warstwę

en: Move forward
pl: Do przodu

en: Move backward
pl: Do tyłu

en: Absolute
pl: Bezwzględne

en: Paste text
pl: Wklej tekst

en: Style properties
pl: Właściwości stylu

en: Abbreviation
pl: Skrót

en: Inserted
pl: Wklejony

en: Safari compatibility
pl: Kompatybilność z Safari

en: Spell check
pl: Sprawdź pisownię

en: Font Color
pl: Kolor czcionki

en: Show/hide hidden elements
pl: Pokaż/ukryj ukryte elementy

en: Separate the teaser and body of this content
pl: Separuje podsumowanie i pełną wersję zawartości

en: Stores Wysiwyg profiles.
pl: Przechowuje profile Wysiwyg

en: HTML attributes
pl: Atrybuty HTML

en: A Wysiwyg profile is associated with an input format. A Wysiwyg profile defines which client-side editor is loaded with a particular input format, what buttons or themes are enabled for the editor, how the editor is displayed, and a few other editor-specific functions.
pl: Profil WYSIWYG jest powiązany z formatem tekstu. Definiuje jaki edytor ma zostać załadowany po wybraniu danego formatu tekstowego. Dodatkowo przechowuje konfigurację dostępnych przycisków i motywów, jak edytor ma zostać wyświetlony i innych opcji specyficznych dla danego edytora.

en: Div container
pl: Kontener Div

en: Maximize
pl: Maksymalizuj

en: Check spelling as you type
pl: Sprawdź pisownię w trakcie pisania

en: Advanced list
pl: Zaawansowana lista

en: To assign a different editor to a text format, click "delete" to remove the existing first.
pl: Aby przydzielić inny edytor do formatu tekstu kliknij w "usuń" by wpierw usunąć obecne przypisanie.
