Wysiwyg (6.x-2.3) - en to ar translation catalogue (57 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Help
ar: المساعدة

en: Top
ar: الأعلى

en: Anchor
ar: المرساة

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Input format
ar: نسق إدخال

en: Media
ar: ميديا

en: Table
ar: جدول

en: Select all
ar: تحديد الكل

en: Preformatted
ar: منسق مسبقا

en: Undo
ar: تراجع

en: Deleted
ar: محذوف

en: Font size
ar: حجم الخط

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Superscript
ar: نص علوي

en: Show blocks
ar: عرض الصناديق

en: Copy
ar: نسخ

en: Redo
ar: إعادة

en: Italic
ar: مائل

en: Editor
ar: محرر

en: Hide
ar: إخفاء

en: Source code
ar: شفرة المصدر

en: Subscript
ar: مخطوطة

en: Indent
ar: أدنى

en: Outdent
ar: أعلى

en: Unlink
ar: فك ارتباط

en: Bullet list
ar: قائمة نقط

en: Print
ar: الطباعة

en: Underline
ar: خط سفلي

en: Cut
ar: قص

en: Paste
ar: لصق

en: About
ar: حول

en: Acronym
ar: اختصار

en: Numbered list
ar: قائمة مرقمة

en: Align left
ar: محاذاة يسار

en: Align center
ar: محاذاة بالمنتصف

en: Align right
ar: محاذاة يمين

en: Paste Text
ar: لصق النص

en: Paste from Word
ar: لصق من Word

en: Remove format
ar: حذف التنسيق

en: Font style
ar: نوع الخط

en: Abbreviation
ar: اختصار

en: Inserted
ar: مضاف
