Wysiwyg (6.x-2.4) - en to he translation catalogue (91 entries)

en: User interface
he: ממשק משתמש

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: List
he: רשימה

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Font
he: גופן

en: Background Color
he: צבע רקע

en: Top
he: עליון

en: Anchor
he: עוגן

en: Bottom
he: למטה

en: Input format
he: מבנה קלט

en: Media
he: מדיה

en: Table
he: טבלה

en: Select all
he: בחר הכל

en: Editor appearance
he: מראה העורך

en: Preformatted
he: מעוצב מראש

en: Remove linebreaks
he: הסרת מעברי שורה

en: Undo
he: ביטול

en: Deleted
he: נמחק

en: Replace
he: החלפה

en: Font size
he: גודל גופן

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Superscript
he: כתב עילי

en: Show blocks
he: הצגת בלוקים

en: Bold
he: מודגש

en: Copy
he: העתק

en: Redo
he: ביצוע מחדש

en: Italic
he: אלכסון

en: Editor
he: עורך

en: Hide
he: הסתרה

en: Source code
he: קוד מקור

en: Subscript
he: כתב תחתי

en: Indent
he: הסט פנימה

en: Outdent
he: הסט החוצה

en: Unlink
he: הסרת קישור

en: Bullet list
he: רשימה לא מסודרת

en: Print
he: הדפסה

en: Underline
he: קו תחתון

en: Cut
he: גזור

en: Paste
he: הדבקה

en: About
he: אודות

en: Acronym
he: ר"ת

en: Button alignment
he: ישור כפתור

en: Numbered list
he: רשימה ממוספרת

en: Not installed.
he: לא מותקן.

en: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Download</a>)
he: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">הורדה</a>)

en: Extract the archive and copy its contents into a new folder in the following location:<br /><code>@editor-path</code>
he: יש לחלץ את הארכיון ולהעתיק את תוכנו לתיקיה חדשה במיקום הבא:
    <br /><code>@editor-path</code>

en: So the actual library can be found at:<br /><code>@library-filepath</code>
he: כך שבסופו של דבר ייראה הנתיב ככה:<br /><code>@library-filepath</code>

en: Configure client-side editors.
he: הגדרת עורכים של צד לקוח.

en: Disable rich-text
he: כיבוי עורך טקסט עשיר

en: Enable rich-text
he: הפעלת עורך עשיר

en: Strike-through
he: קו באמצע

en: Align left
he: יישור לשמאל

en: Align center
he: יישור למרכז

en: Align right
he: יישור לימין

en: Justify
he: יישור לשני הצדדים

en: Forecolor
he: צבע קדמי

en: Backcolor
he: צבע רקע

en: Paste Text
he: הדבקת טקסט

en: Paste from Word
he: הדבקה מוורד

en: Remove format
he: הסרת פורמט

en: Font style
he: סגנון גופן

en: Fullscreen
he: מסך מלא

en: Auto save
he: שמירה אוטומטית

en: Left-to-right
he: משמאל-לימין

en: Right-to-left
he: מימין-לשמאל

en: Insert date
he: הוספת תאריך

en: Insert time
he: הוספת שעה

en: Move forward
he: עבור קדימה

en: Move backward
he: עבור אחורה

en: Absolute
he: מוחלט

en: Paste text
he: הדבקת טקסט

en: Style properties
he: מאפיני עיצוב

en: Abbreviation
he: קיצור

en: Inserted
he: הוכנס

en: Safari compatibility
he: תאימות לספארי

en: Spell check
he: בדיקת איות

en: Font Color
he: צבע גופן

en: Show/hide hidden elements
he: הצג/הסתר עצמים חבויים

en: Wysiwyg profiles
he: Wysiwyg - פרופילים
