Wysiwyg (6.x-2.7) - en to hu translation catalogue (207 entries)

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: None
hu: Nincs

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Center
hu: Középen

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: Font
hu: Betűtípus

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Top
hu: Teteje

en: Anchor
hu: Horgony

en: Menu
hu: Menü

en: Theme
hu: Smink

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Vertical
hu: Függőleges

en: All
hu: Mind

en: Bottom
hu: Alja

en: Custom
hu: Egyéni

en: Input format
hu: Beviteli forma

en: Mode
hu: Mód

en: Media
hu: Média

en: Table
hu: Táblázat

en: Other
hu: Egyéb

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Select all
hu: Mindent kijelöl

en: Smiley
hu: Mosolygó

en: Create profile
hu: Profil létrehozása

en: Basic setup
hu: Alapvető beállítások

en: Allow users to choose default
hu: Alapértelmezés megváltoztatásának engedélyezése

en: Buttons and plugins
hu: Nyomógombok és bővítmények

en: Editor appearance
hu: Szerkesztő megjelenése

en: Toolbar location
hu: Eszköztár elhelyezése

en: Enable resizing button
hu: Átméretezés gomb engedélyezése

en: Block formats
hu: Blokk formátumok

en: Cleanup and output
hu: Tisztítás és kimenet

en: Verify HTML
hu: HTML ellenőrzése

en: Preformatted
hu: Előre formázott

en: Convert &lt;font&gt; tags to styles
hu: &lt;font&gt; tagek átalakítása a stílushoz

en: Remove linebreaks
hu: Sortörések eltávolítása

en: Apply source formatting
hu: Forrás formázás alkalmazása

en: Editor CSS
hu: Szerkesztő CSS

en: CSS path
hu: CSS útvonal

en: CSS classes
hu: CSS osztályok

en: Word count
hu: Szavak száma

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Deleted
hu: Törölt

en: Insert image
hu: Kép beillesztése

en: Replace
hu: Helyettesít

en: Font size
hu: Betűméret

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Superscript
hu: Felső index

en: Templates
hu: Sablonok

en: Formats
hu: Formátumok

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Show blocks
hu: Blokkok megjelenítése

en: Bold
hu: Vastag

en: Copy
hu: Másolás

en: Redo
hu: Ismét

en: Italic
hu: Dőlt

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Source code
hu: Forráskód

en: Subscript
hu: Alsó index

en: Indent
hu: Behúzás

en: Outdent
hu: Kihúzás

en: Unlink
hu: Hivatkozás eltávolítása

en: Bullet list
hu: Felsorolás

en: Blockquote
hu: Idézet

en: Interface language
hu: Felület nyelve

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Underline
hu: Aláhúzás

en: Cut
hu: Kivágás

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Ordered list
hu: Sorszámozott lista

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: About
hu: Leírás

en: Default theme
hu: Alapértelmezés szerinti smink

en: Acronym
hu: Betűszó

en: Button alignment
hu: Nyomógombok igazítása

en: Example:
hu: Példa:

en: Citation
hu: Idézet

en: Function reference
hu: Függvényreferencia

en: Numbered list
hu: Számozott lista

en: Not installed.
hu: Nincs telepítve.

en: Teaser break
hu: Bevezető töréspont

en: %editor profile for %format
hu: %editor profil %format formátumnak

en: Enabled by default
hu: Alapértelmezés szerint engedélyezett

en: The default editor state for users having access to this profile. Users are able to override this state if the next option is enabled.
hu: Az alapértelmezett szerkesztő állapot lehetővé teszi a felhasználók hozzáférését ehhez a profilhoz. A felhasználók felülírhatják ezt az állapotot, ha a következő lehetőség engedélyezve van.

en: If allowed, users will be able to choose their own editor default state in their user account settings.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a felhasználók megváltoztathatják szerkesztőjük alapértelmezett állapotát a felhasználói profiljukban.

en: Show <em>enable/disable rich text</em> toggle link
hu: Mutassa a <em>szövegszerkesztő engedélyezése / tiltása</em> kapcsoló hivatkozást.

en: Whether or not to show the <em>enable/disable rich text</em> toggle link below a textarea. If disabled, the user setting or global default is used (see above).
hu: Megjelenjen a <em>szövegszerkesztő engedélyezése / tiltása</em> hivatkozás a szövegmező alatt, avagy sem. Ha nem engedélyezett, akkor a felhasználói beállítás vagy a globális alapértelmezés lesz alkalmazva (lásd fent).

en: This option controls whether the editor toolbar is displayed above or below the editing area.
hu: Ez a beállítás határozza meg, hogy az eszköztár a szövegmező alatt vagy felett jelenjen meg.

en: This option controls the alignment of icons in the editor toolbar.
hu: Ez a beállítás az ikonok elhelyezkedését szabályozza a szerkesztő eszköztárán.

en: If enabled, potentially malicious code like <code>&lt;HEAD&gt;</code> tags will be removed from HTML contents.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor lehetséges a hibás kódok, mint például a <code>&lt;HEAD&gt;</code> tag eltávolítása a HTML elemekből.

en: If enabled, the editor will insert TAB characters on tab and preserve other whitespace characters just like a PRE element in HTML does.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a szerkesztő TAB karaktereket fog beszúrni, és megőriz más helyőrző karaktereket, mint ahogy a PRE elem teszi a HTML-ben.

en: If enabled, HTML tags declaring the font size, font family, font color and font background color will be replaced by inline CSS styles.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a HTML jelölők határozzák meg a betűméretet, a betűtipust, a betű-, és háttérszínt a beágyazott CSS stílus helyett.

en: If enabled, the editor will remove most linebreaks from contents. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a szerkesztő eltávolítja a felesleges sortöréseket a szövegből. Letiltásával elkerülhető az ütközés más beviteli szűrőkkel.

en: If enabled, the editor will re-format the HTML source code. Disabling this option could avoid conflicts with other input filters.
hu: Ha ez engedélyezett, akkor a szerkesztő újra fogja formázni a HTML forráskódot. Letiltásával elkerülhető az ütközés más beviteli szűrőkkel.

en: Comma separated list of HTML block formats. Possible values: <code>@format-list</code>.
hu: HTML blokk formátumok vesszővel elválasztott listája. Lehetséges értékei: <code>@format-list</code>.

en: Use theme CSS
hu: Smink CSS használata

en: Define CSS
hu: CSS megadása

en: Editor default CSS
hu: Szerkesztő alapértelmezett CSS

en: Defines the CSS to be used in the editor area.<br />Use theme CSS - loads stylesheets from current site theme.<br/>Define CSS - enter path for stylesheet files below.<br />Editor default CSS - uses default stylesheets from editor.
hu: A szerkesztőben használandó CSS stíluslap meghatározása.<br />Smink CSS használata - az oldal jelenlegi stíluslapjának betöltése.<br />CSS megadása - a kivánt stíluslap elérési útjának megadása lejjebb.<br />Szerkesztő alapértelmezett CSS - a szerkesztő alapértelmezett stíluslapjának használata.

en: If "Define CSS" was selected above, enter path to a CSS file or a list of CSS files separated by a comma.
hu: Ha fent a „CSS megadása” van kiválasztva, akkor itt a CSS fájl elérési útját kell megadni, vagy a CSS fájlok vesszővel elválasztott felsorolását.

en: Optionally define CSS classes for the "Font style" dropdown list.<br />Enter one class on each line in the format: !format. Example: !example<br />If left blank, CSS classes are automatically imported from all loaded stylesheet(s).
hu: Lehetséges CSS osztályok megadása is a „Betű stílus” legördülő listához.<br />Soronként egy osztály adható meg ebben a formátumban: !format. Például: !example<br />Üresen hagyva a CSS osztályok automatikusan listázódnak minden betöltött stíluslapról.

en: Wysiwyg profile for %format has been saved.
hu: %format <em>Wysiwyg</em> profil mentve.

en: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Download</a>)
hu: <a href="!vendor-url">@editor</a> (<a href="!download-url">Letöltés</a>)

en: Extract the archive and copy its contents into a new folder in the following location:<br /><code>@editor-path</code>
hu: Az archívumból kicsomagolt összes fájlt egy új könyvtárba kell másolni az alábbi helyre:<br /><code>@editor-path</code>

en: So the actual library can be found at:<br /><code>@library-filepath</code>
hu: Tehát az aktuális könyvtár itt található:<br /><code>@library-filepath</code>

en: Installation instructions
hu: Telepítési útmutató

en: There are no editor libraries installed currently. The following list contains a list of currently supported editors:
hu: Jelenleg nincs egy szerkesztő program sem telepítve. A következő lista tartalmazza a jelenleg támogatott szerkesztőket:

en: Are you sure you want to remove the profile for %name?
hu: „%name” profil biztosan eltávolítható?

en: Wysiwyg profile for %name has been deleted.
hu: %name <em>Wysiwyg</em> profil törlése megtörtént.

en: Wysiwyg
hu: WYSIWYG

en: Configure client-side editors.
hu: Ügyféloldali szerkesztők beállítása.

en: Disable rich-text
hu: Szövegszerkesztő tiltása

en: Enable rich-text
hu: Szövegszerkesztő engedélyezése

en: The version of %editor could not be detected.
hu: %editor verziószáma nem érzékelhető.

en: The installed version %version of %editor is not supported.
hu: A telepített %editor %version nem támogatott.

en: Allows users to edit contents with client-side editors.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy ügyféloldali szerkesztővel módosítsák a tartalmakat.

en: Strike-through
hu: Áthúzott

en: Align left
hu: Balra zárt

en: Align center
hu: Középre zárt

en: Align right
hu: Jobbra zárt

en: Justify
hu: Sorkizárt

en: Forecolor
hu: Szövegszín

en: Backcolor
hu: Háttérszín

en: Horizontal rule
hu: Vízszintes vonal

en: Paste Text
hu: Szöveg beillesztés

en: Paste from Word
hu: Beillesztés Wordből

en: Remove format
hu: Formázás eltávolítása

en: Character map
hu: Karaktertábla

en: HTML block format
hu: HTML blokk formázása

en: Font style
hu: Betű stílus

en: Create DIV container
hu: DIV konténer létrehozása

en: FitWindow
hu: Ablakhoz igazítás

en: Check spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Autogrow
hu: Automatikus növekedés

en: Table drag/resize
hu: Táblázat vontatás/átméretezés

en: Table: Cell properties
hu: Táblázat: Cella tulajdonságok

en: Table: Insert row after
hu: Táblázat: Sor beszúrása utána

en: Table: Insert column after
hu: Táblázat: Oszlop beszúrása utána

en: Table: Insert cell after
hu: Táblázat: Cella beszúrása utána

en: Table: Delete rows
hu: Táblázat: Sorok törlése

en: Table: Delete columns
hu: Táblázat: Oszlopok törlése

en: Table: Delete cells
hu: Táblázat: Cellák törlése

en: Table: Merge cells
hu: Táblázat: Cellák összevonása

en: Table: Horizontal split cell
hu: Táblázat: Cellák vízszintes szétválasztása

en: Sup
hu: Felső index

en: Sub
hu: Alsó index

en: Clean-up
hu: Tisztítás

en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: Advanced horizontal rule
hu: Haladó vízszintes vonal

en: Advanced image
hu: Haladó kép

en: Advanced link
hu: Haladó hivatkozás

en: Auto save
hu: Automatikus mentés

en: Context menu
hu: Helyi menü

en: Left-to-right
hu: Balról jobbra

en: Right-to-left
hu: Jobbról balra

en: Emotions
hu: Érzések

en: Inline popups
hu: Beágyazott felugró ablakok

en: Insert date
hu: Dátum beszúrás

en: Insert time
hu: Idő beszúrás

en: Paste text
hu: Szöveg beillesztés

en: Abbreviation
hu: Rövidítés

en: Inserted
hu: Beillesztett

en: Safari compatibility
hu: Safari kompatibilitás

en: Spell check
hu: Helyesírás ellenőrzés

en: Font Color
hu: Betűszín

en: Show/hide hidden elements
hu: Rejtett elemek mutatása/elrejtése

en: Separate the teaser and body of this content
hu: A bevezető és a törzs elválasztása ennél a tartalomnál

en: Break lock
hu: Zárolás feloldása

en: Styles
hu: Stílusok

en: Text format
hu: Szövegformátum

en: HTML attributes
hu: HTML tulajdonságok

en: Max height
hu: Megengedett magasság

en: Wysiwyg profiles
hu: Wysiwyg profilok

en: A Wysiwyg profile is associated with an input format. A Wysiwyg profile defines which client-side editor is loaded with a particular input format, what buttons or themes are enabled for the editor, how the editor is displayed, and a few other editor-specific functions.
hu: Egy <em>Wysiwyg</em> profil a beviteli formához van rendelve. Egy <em>Wysiwyg</em> profil meghatározza, hogy milyen ügyféloldali szerkesztő töltődik be az adott beviteli formához,  milyen nyomógombok vagy sminkek lesznek elérhetőek, hogyan jelenik meg a szerkesztő, és néhány egyéb, a szerkesztőre jellemző lehetőséget.

en: Div container
hu: Div tároló

en: Maximize
hu: Legnagyobbra

en: Advanced list
hu: Haladó lista

en: To assign a different editor to a text format, click "delete" to remove the existing first.
hu: Egy szövegformátumhoz egy másik szerkesztő hozzárendelése előtt a törlésre kattintva el kell távolítani a már meglévőt.

en: Auto resize
hu: Automatikus átméretezés

en: Text formats enabled for rich-text editing
hu: Szövegszerkesztéshez engedélyezett beviteli formák

en: Block format
hu: Blokk formátum

en: Wysiwyg profile
hu: Wysiwyg profil

en: Allows to edit content with client-side editors.
hu: Lehetővé teszi a tartalmak szerkesztését ügyfél-oldali szövegszerkesztőkkel.

en: A Wysiwyg profile is associated with a text format. A Wysiwyg profile defines which client-side editor is loaded with a particular text format, what buttons or themes are enabled for the editor, how the editor is displayed, and a few other editor-specific functions.
hu: Minden szövegformátumhoz egy szövegszerkesztő profil lesz hozzárendelve, ami meghatározza a kliens-oldalon betöltődő szerkesztőprogramot, annak engedélyezett gombjait és sminkjeit, megjelenítési beállításait és pár más egyedi képességét.

en: Do NOT download the "CKEditor for Drupal" edition.
hu: <em>Ne</em> töltse le a „CKEditor for Drupal” kiadást.

en: Advanced CSS styles
hu: Haladó CSS stílusok

en: List normalizer
hu: Lista normalizáló

en: Optionally define CSS classes for the "Font style" dropdown list.<br />Enter one class on each line in the format: !format. Example: !example<br />If left blank, CSS classes are automatically imported from loaded stylesheet(s).
hu: Lehetséges CSS osztályok megadása is a „Betű stílus” legördülő listához.<br />Soronként egy osztály adható meg !format formátumban, például: !example. Üresen hagyva a CSS osztályok automatikusan betöltődnek minden letöltött stíluslapról.

en: The specified CSS classes are syntactically incorrect.
hu: A megadott CSS osztályok szintaktikailag helytelenek.

en: Select an editor
hu: Egy szerkesztő kiválasztása

en: Min height
hu: Minimális magasság
