Wysiwyg (6.x-2.8) - en to bn translation catalogue (26 entries)

en: User interface
bn: ব্যবহারকারী ইন্টারফেস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Menu
bn: মেনু

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: All
bn: সমস্ত

en: Mode
bn: মোড

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Table
bn: টেবিল

en: Hide
bn: লুকাও

en: Print
bn: প্রিন্ট

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Disable rich-text
bn: রিচ-টেক্সট নিষ্ক্রিয় করুন
