WYSIWYG image upload - Inline images for your WYSIWYG (6.x-2.4) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Title
pt: Título

en: Images
pt: Imagens

en: Cancel
pt: Cancelar

en: File
pt: Ficheiro

en: Size
pt: Tamanho

en: None
pt: Nenhum

en: Image
pt: Imagem

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Insert
pt: Inserir

en: Update
pt: Atualizar

en: Upload image
pt: Carregar imagem

en: Files
pt: Ficheiros

en: Nodes
pt: Nós

en: Browser
pt: Navegador

en: Style
pt: Estilo

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Dashboard
pt: Painel de controlo

en: Could not set permissons on destination file: %file
pt: Não foi possível configurar permissões no ficheiro de destino: %file

en: Styles
pt: Estilos

en: Upload destination
pt: destino dos ficheiros a carregar

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: The title of the image.
pt: O título da imagem.

en: alignment
pt: alinhamento

en: The alignment of the image.
pt: O alinhamento da imagem.

en: The Style of the image.
pt: O estilo da imagem.
