WYSIWYG image upload - Inline images for your WYSIWYG (6.x-2.9) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Images
it: Immagini

en: Cancel
it: Annulla

en: Size
it: Dimensione

en: None
it: Nessuno

en: Image
it: Immagine

en: Preview
it: Anteprima

en: Insert
it: Inserisci

en: Update
it: Aggiorna

en: Upload image
it: Upload immagine

en: Paths
it: Percorsi

en: Files
it: File

en: Node
it: Nodo

en: Nodes
it: Nodi

en: Style
it: Stile

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Could not set permissons on destination file: %file
it: Impossibile impostare i permessi sul file di destinazione: %file

en: Styles
it: Stili

en: Image style
it: Stile immagine

en: Image alignment
it: Allineamento immagine

en: Image on left, text on right
it: Immagine a sinistra, testo a destra

en: Image on right, text on left
it: Immagine a destra, testo a sinistra

en: Select an image to upload
it: Scegliere una immagine da caricare

en: Image details
it: Dettagli immagine
