Wysiwyg API template plugin (6.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Insert templates
pt: Inserir Modelos

en: Path to your js file
pt: Caminho para seu arquivo js

en: Name of your js file
pt: Nome do seu arquivo js

en: Next Steps
pt: Próximos Passos

en: Create a file called
pt: Criar um arquivo chamado

en: (from above) and upload it to
pt: (de cima) e enviá-lo para

en: (from above).  The file should define the names and locations of the HTML templates you would like to use in your WYSIWYG editor.  You may copy and paste the syntax from the README.txt file.
pt: (de cima). O arquivo deve definir os nomes e localizações dos modelos HTML que você gostaria de usar no seu editor WYSIWYG. Você pode copiar e colar a sintaxe do arquivo README.txt.

en: Wysiwyg Templates
pt: Modelos Wysiwyg
