Xapian integration (6.x-1.1) - en to eu translation catalogue (8 entries)

en: Type
eu: Mota

en: Logging
eu: Sarbidea

en: Search
eu: Bilatu

en: Display
eu: Bistaratu

en: Database
eu: Datu-base

en: Performance
eu: Errendimendua

en: Local
eu: Lokala

en: Database port
eu: Datu-basearen portua
