Xapian integration (6.x-2.1) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Logging
fr: Journalisation

en: Search
fr: Rechercher

en: Display
fr: Affichage

en: Database
fr: Base de données

en: Local
fr: Locale

en: Remote
fr: A distance

en: Database server
fr: Serveur de base de données

en: Database port
fr: Port de la base de données

en: Index immediately
fr: Indexer immédiatement

en: Log searches
fr: Journaliser les recherches
