Xapian integration (6.x-2.1) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Search
it: Cerca

en: Display
it: Visualizzazione

en: Performance
it: Prestazioni

en: Database port
it: Porta database

en: Log searches
it: Registra le ricerche nel log
