Xapian integration (6.x-2.1) - en to tr translation catalogue (10 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Logging
tr: Kayıt tutma

en: Search
tr: Ara

en: Display
tr: Gösterim

en: Database
tr: Veritabanı

en: Performance
tr: Performans

en: Local
tr: Yerel

en: Database port
tr: Veritabanı port numarası

en: Result count
tr: Sonuç sayısı

en: Log searches
tr: Aramaları günlüğe kaydet
