The eXtensible Catalog (XC) Drupal Toolkit (6.x-1.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (31 entries)

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Value
ku: نرخ

en: Type
ku: جۆر

en: List
ku: لیستە

en: Description
ku: دەربارە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Download
ku: داگرتن

en: view
ku: پیشاندان

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Daily
ku: ڕۆژانە

en: Weekly
ku: هەفتانە

en: Name
ku: ناو

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Sunday
ku: یەکشەممە

en: Monday
ku: دووشەممە

en: Tuesday
ku: سێشەممە

en: Wednesday
ku: چوارشەممە

en: Thursday
ku: پێجشەممە

en: Friday
ku: هەینی

en: Saturday
ku: شەممە

en: View
ku: پیشاندان

en: Format
ku: فۆرمات

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Content type
ku: جۆری ناوەڕۆک

en: Continue
ku: بەردەوام بە

en: Drupal
ku: دروپاڵ

en: Port
ku: دەروازە

en: Formats
ku: فۆرماتەکان
