The eXtensible Catalog (XC) Drupal Toolkit (6.x-1.1-alpha1) - en to ur translation catalogue (20 entries)

en: list
ur: فہرست

en: Title
ur: عنوان

en: delete
ur: حذف کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Username
ur: اسم صارف

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: Advanced options
ur: اعلیٰ اختیارات

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Weight
ur: وزن

en: none
ur: کوئی نہیں

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: never
ur: کبھی نہیں

en: Items
ur: سرخیاں

en: Anonymous
ur: گمنام
