The eXtensible Catalog (XC) Drupal Toolkit (6.x-1.1-alpha2) - en to ne translation catalogue (44 entries)

en: Title
ne: शिर्षक

en: Next
ne: अर्को

en: Pages
ne: पृष्ठहरू

en: delete
ne: हटाउनुस

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: क्रियाहरू

en: Username
ne: प्रयोगकर्ता नाम

en: Type
ne: प्रकार

en: Author
ne: लेखक

en: List
ne: सूचि

en: Subject
ne: विषय

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुस

en: Description
ne: विवरण

en: Language
ne: भाषा

en: Disabled
ne: निष्क्रिय

en: Enabled
ne: सक्रिय

en: Yes
ne: हुन्छ

en: No
ne: हुँदैन

en: view
ne: दृश्य

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुस

en: Password
ne: गोप्यशब्द

en: Weight
ne: भार

en: none
ne: कुनैपनि हैन

en: Settings
ne: निर्धारणहरू

en: Name
ne: नाम

en: edit
ne: सम्पादन गर्नुस

en: Import
ne: आयात गर्नुस

en: Export
ne: निर्यात गर्नुस

en: Save
ne: बचत गर्नुस

en: Sunday
ne: आईतवार

en: Monday
ne: सोमवार

en: Tuesday
ne: मङ्गलवार

en: Wednesday
ne: वुधवार

en: Thursday
ne: विहीवार

en: Friday
ne: शुक्रवार

en: Saturday
ne: शनिवार

en: View
ne: दृश्य

en: never
ne: कदापि हैन

en: Search settings
ne: खोजी निर्धारणहरू

en: Anonymous
ne: वेमामी

en: Profile
ne: व्यक्तिविवरण

en: View user profile.
ne: प्रयोगकर्ताको व्यक्तिविवरण हेर्नुस

en: Languages
ne: भाषाहरू
