The eXtensible Catalog (XC) Drupal Toolkit (6.x-1.1-beta4) - en to he translation catalogue (228 entries)

en: list
he: רשימה

en: Title
he: כותרת

en: Next
he: הבא

en: Login successful
he: חובר בהצלחה

en: Pages
he: עמודים

en: weight
he: גובה

en: enable
he: אפשר

en: delete
he: מחיקה

en: value
he: ערך

en: Status
he: מצב

en: Administer
he: ניהול

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: Item
he: פריט

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: yes
he: סוגים

en: List
he: רשימה

en: Actions
he: פעולות

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Read more
he: קראו עוד

en: page
he: דף

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Comments
he: תגובות

en: not verified
he: לא נבדק

en: On
he: פעיל

en: unknown
he: אחר

en: error
he: שגיאות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Version
he: גירסה

en: Go
he: קדימה

en: view
he: צפיה

en: all
he: הכל

en: Login
he: כניסה

en: Advanced options
he: אפשרויות מתקדמות

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Search
he: חיפוש

en: Daily
he: יומי

en: Weekly
he: שבועי

en: None
he: ללא

en: Scheme
he: סכמה

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Error Message
he: הודעת שגיאה

en: Test
he: בדיקה

en: Password
he: סיסמה

en: Country
he: מדינה

en: Weight
he: משקל

en: Help text
he: טקסט עזרה

en: Types
he: סוגים

en: none
he: ללא

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: Node ID
he: מזהה פריט תוכן

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: True
he: אמת

en: False
he: שלילי

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Sunday
he: ראשון

en: Monday
he: שני

en: Tuesday
he: שלישי

en: Wednesday
he: רביעי

en: Thursday
he: חמישי

en: Friday
he: שישי

en: Saturday
he: שבת

en: Add new
he: הוספת חדש

en: Schedule
he: תיזמון

en: Add
he: הוספה

en: remove
he: הסר

en: View
he: צפיה

en: Format
he: פורמט

en: URL
he: כתובת URL

en: Path
he: מיקום

en: Region
he: איזור

en: Display
he: תצוגה

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: results
he: תוצאות

en: search
he: חיפוש

en: never
he: אף פעם

en: Notes
he: הערות

en: Updated
he: עודכן

en: Text
he: טקסט

en: path
he: נתיב

en: theme
he: ערכת נושא

en: n/a
he: -ללא-

en: type
he: סוג

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Continue
he: להמשיך

en: Email
he: דוא"ל

en: status
he: מצב

en: no
he: לא

en: Expanded
he: מורחב

en: All
he: הכל

en: Drupal
he: דרופל

en: Not found
he: לא נמצא

en: Off
he: כבוי

en: Host
he: שם שרת

en: Selected
he: עיצוב נבחר

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Published
he: מפורסם

en: Location
he: מיקום

en: Field name
he: שם שדה

en: Fields
he: שדות

en: Conditions
he: תנאים

en: active
he: פעיל

en: configure
he: הגדרות

en: Nodes
he: פריטי תוכן

en: This field is required.
he: חובה למלא שדה זה.

en: Details
he: פרטים

en: Amount
he: כמות

en: Current
he: נוכחי

en: State
he: מצב

en: Terms
he: מונחים

en: email
he: דוא"ל

en: Send
he: שלח

en: node
he: פריט תוכן

en: Method
he: שיטה

en: Start
he: התחלה

en: End
he: סוף

en: Start date
he: תאריך התחלה

en: End date
he: תאריך סיום

en: Other
he: אחר

en: Destination
he: יעד

en: Online
he: מקוון

en: Anonymous
he: אנונימי

en: description
he: תיאור

en: Ascending
he: עולה

en: Descending
he: יורד

en: Position
he: מיקום

en: Basic settings
he: הגדרות בסיסיות

en: Profile
he: פרופיל חבר

en: Clear cache
he: ניקוי מטמון

en: purge
he: מחק לצמיתות

en: fields
he: שדות

en: Location name
he: שם מיקום

en: Street
he: רחוב

en: Collapsed
he: מכווץ

en: Logout
he: יציאה

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Created date
he: תאריך יצירה

en: Full name
he: שם מלא

en: Share
he: שיתוף

en: Port
he: פורט

en: Pending
he: ממתינות

en: normal
he: רגילה

en: message
he: הודעה

en: block administration
he: ניהול בלוקים

en: View user profile.
he: צפיה בפרופיל משתמש

en: Please enter some keywords.
he: יש להכניס מילת מפתח אחת או יותר לחיפוש.

en: unlimited
he: לא מוגבל

en: Deleted
he: נמחק

en: Display name
he: שם תצוגה

en: Features
he: פיצ'רים

en: Feature
he: תכונה

en: Topic
he: נושא

en: Limit
he: גבול

en: Query
he: שאילתה

en: Hour
he: שעה

en: Minute
he: דקות

en: author
he: מחבר/ת

en: Entity
he: יישות

en: Notice
he: הודעה

en: Log out
he: יציאה

en: Instructions
he: הוראות הכנה

en: warning
he: אזהרות

en: Results
he: תוצאות

en: Missing
he: חסר

en: Availability
he: זמינות

en: Last modified
he: שונה לאחרונה

en: Schedules
he: גיבויים אוטומטיים

en: Date created
he: נוצר בתאריך

en: Authentication
he: הזדהות

en: Documents
he: מסמכים

en: Formats
he: תבניות

en: New
he: חדש

en: details
he: פרטים

en: Oldest first
he: ישן תחילה

en: disable
he: השבתה

en: Information
he: מידע

en: Surname
he: שם משפחה

en: Postal Code
he: מיקוד

en: Available
he: זמין

en: inactive
he: לא פעיל

en: ok
he: בסדר

en: ignored
he: התעלם ממנו

en: Sort
he: מיון

en: Identifier
he: מזהה

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Print
he: הדפסה

en: Restore defaults
he: שחזור הגדרות

en: Errors
he: שגיאות

en: Newest first
he: חדש תחילה

en: field
he: שדה

en: Namespace
he: מרחב שמות

en: Element
he: אלמנט

en: Save order
he: שמירת הסדר

en: Relations
he: יחסים

en: Display type
he: סוג תצוגה

en: Properties
he: מאפיינים

en: host
he: שם שרת

en: Operations:
he: פעולות:

en: PHP DOMDocument class
he: מחלקת DOMDocument של PHP

en: label
he: תווית

en: Abbreviation
he: קיצור

en: between
he: בין

en: Due Date
he: תאריך יעד

en: Pagination
he: דפדוף

en: Delete content
he: מחיקת תוכן

en: All entities
he: כל הישויות
