The eXtensible Catalog (XC) Drupal Toolkit (6.x-1.1-rc2) - en to bs translation catalogue (109 entries)

en: list
bs: lista

en: Title
bs: Naslov

en: Next
bs: Sljedeći

en: Pages
bs: Stranice

en: delete
bs: obriši

en: value
bs: vrijednost

en: Administer
bs: Administriraj

en: Prefix
bs: Prefiks

en: Suffix
bs: Sufiks

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Value
bs: Vrijednost

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: yes
bs: da

en: List
bs: Izlistaj

en: Actions
bs: Akcije

en: disabled
bs: onemogućeno

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Read more
bs: Čitaj dalje

en: Enable
bs: Omogući

en: Disable
bs: Onemogući

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Comments
bs: Komentari

en: error
bs: greška

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Version
bs: Verzija

en: Advanced options
bs: Napredne postavke

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Search
bs: Pretraga

en: Daily
bs: Dnevno

en: Weekly
bs: Sedmično

en: None
bs: Nijedan

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Password
bs: Lozinka

en: Country
bs: Zemlja

en: Weight
bs: Težina

en: Help text
bs: Pomoćni tekst

en: Types
bs: Tipovi

en: none
bs: ništa

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Import
bs: Uvezi

en: Export
bs: Izvezi

en: Node ID
bs: Nod ID

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Sunday
bs: Nedelja

en: Monday
bs: Ponedeljak

en: Tuesday
bs: Utorak

en: Wednesday
bs: Srijeda

en: Thursday
bs: Četvrtak

en: Friday
bs: Petak

en: Saturday
bs: Subota

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: Path
bs: Putanja

en: Display
bs: Prikaz

en: results
bs: rezultati

en: search
bs: pretraga

en: never
bs: nikad

en: Text
bs: Tekst

en: path
bs: putanja

en: type
bs: tip

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: Continue
bs: Nastavi

en: All
bs: Sve

en: Selected
bs: Odabrano

en: Published
bs: Objavljeno

en: Location
bs: Lokacija

en: Field name
bs: Ime polja

en: Fields
bs: Polja

en: Conditions
bs: Uslovi

en: active
bs: aktivan

en: configure
bs: podesi

en: Details
bs: Detalji

en: Send
bs: Pošalji

en: node
bs: nod

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Ascending
bs: Uzlazno

en: Descending
bs: Silazno

en: Profile
bs: Profil

en: fields
bs: polja

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Created date
bs: Datum kreiranja

en: View user profile.
bs: Pogledaj korisnički profil.

en: Please enter some keywords.
bs: Molimo unesite neke ključne riječi.

en: Topic
bs: Tema

en: Query
bs: Upit

en: Hour
bs: Sat

en: Minute
bs: Minuta

en: Log out
bs: Odjavi se

en: warning
bs: upozorenje

en: Results
bs: Rezultati

en: Last modified
bs: Zadnji put izmijenjeno

en: details
bs: detalji

en: Factor
bs: Faktor

en: field
bs: polje

en: Display type
bs: Tip prikaza

en: between
bs: između
