The eXtensible Catalog (XC) Drupal Toolkit (6.x-1.3-rc2) - en to or translation catalogue (41 entries)

en: list
or: ତାଲିକା

en: Title
or: ଶୀର୍ଷକ

en: Next
or: ପର

en: Pages
or: ପୃଷ୍ଠା

en: weight
or: ଓଜନ

en: delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: value
or: ମୂଲ୍ୟ

en: Status
or: ଅବସ୍ଥିତି

en: Delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Operations
or: ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକ

en: Username
or: ଚାଳକ ନାମ

en: Type
or: ପ୍ରକାର

en: List
or: ତାଲିକା

en: Cancel
or: ବାତିଲ କରନ୍ତୁ

en: Description
or: ବର୍ଣ୍ଣନା

en: Language
or: ଭାଷା

en: Disabled
or: ନିଷ୍କ୍ରିୟ ହୋଇଛି

en: Enabled
or: ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛି

en: error
or: ତ୍ରୁଟି

en: view
or: ଦୃଶ୍ୟ

en: Advanced options
or: ଉନ୍ନତଶୀଳ ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକ

en: Search
or: ସନ୍ଧାନ କରନ୍ତୁ

en: Password
or: ପ୍ରବେଶ ସଂକେତ

en: Weight
or: ଓଜନ

en: none
or: କିଛି ନୁହଁ

en: edit
or: ସମ୍ପାଦନ କରନ୍ତୁ

en: Import
or: ଆମଦାନୀ କରନ୍ତୁ

en: Default
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ

en: Path
or: ପଥ

en: never
or: କେବେ ବି ନୁହେଁ

en: n/a
or: ଆବଶ୍ୟକ ନୁହଁ

en: Email
or: ଇ-ମେଲ

en: status
or: ଅବସ୍ଥିତି

en: Error
or: ତ୍ରୁଟି

en: Expanded
or: ସମ୍ପ୍ରସାରିତ

en: Published
or: ପ୍ରକାଶିତ

en: active
or: ସକ୍ରିୟ

en: node
or: ନୋଡ୍

en: Anonymous
or: ଅଜ୍ଞାତ

en: Log out
or: ଲଗ ଆଉଟ

en: warning
or: ଚେତାବନୀ
