The eXtensible Catalog (XC) Drupal Toolkit (6.x-1.3-rc3) - en to sv translation catalogue (252 entries)

en: list
sv: lista

en: Title
sv: Titel

en: Next
sv: Nästa

en: Login successful
sv: Inloggning lyckades

en: Pages
sv: Sidor

en: enabled
sv: aktiverad

en: weight
sv: vikt

en: enable
sv: aktivera

en: delete
sv: radera

en: size
sv: storlek

en: value
sv: värde

en: Administer
sv: Administrera

en: Delete
sv: Radera

en: Submit
sv: Skicka

en: Operations
sv: Funktioner

en: Value
sv: Värde

en: Username
sv: Användarnamn

en: Item
sv: Artikel

en: Type
sv: Typ

en: Author
sv: Författare

en: List
sv: Lista

en: Actions
sv: Åtgärder

en: disabled
sv: ej aktiverad

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Language
sv: Språk

en: Do nothing.
sv: Gör ingenting.

en: Read more
sv: Läs mer

en: page
sv: sida

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Item Description
sv: Artikel beskrivning

en: not verified
sv: ej verifierad

en: On
sv: På

en: unknown
sv: okänd

en: error
sv: fel

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Go
sv: Gå till

en: view
sv: visa

en: all
sv: alla

en: Login
sv: Logga in

en: Advanced options
sv: Fler alternativ

en: Edit
sv: Redigera

en: Date
sv: Datum

en: Search
sv: Sök

en: Daily
sv: Dagligen

en: Weekly
sv: Veckovis

en: None
sv: Ingen

en: Scheme
sv: Schemaläggning

en: This action cannot be undone.
sv: Denna åtgärd kan inte ångras.

en: Error Message
sv: Felmeddelande

en: Password
sv: Lösenord

en: Country
sv: Land

en: Weight
sv: Vikt

en: Types
sv: Typer

en: Single
sv: Enkel

en: Multiple
sv: Flerval

en: none
sv: ingen

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Import
sv: Importera

en: Export
sv: Exportera

en: Node ID
sv: Nod-ID

en: Field
sv: Fält

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: True
sv: Sant

en: False
sv: Falskt

en: Default
sv: Förvald

en: Relevancy
sv: Betydelse

en: Sunday
sv: söndag

en: Monday
sv: måndag

en: Tuesday
sv: tisdag

en: Wednesday
sv: onsdag

en: Thursday
sv: torsdag

en: Friday
sv: fredag

en: Saturday
sv: lördag

en: Add new
sv: Lägg till ny

en: Schedule
sv: Schemaläggning

en: Add
sv: Lägg till

en: remove
sv: ta bort

en: View
sv: Visa

en: Path
sv: Sökväg

en: Display
sv: Visa

en: Advanced settings
sv: Utökade inställningar

en: results
sv: resultat

en: never
sv: aldrig

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: name
sv: namn

en: add
sv: lägg till

en: path
sv: sökväg

en: theme
sv: tema

en: Total
sv: Totalt

en: Unknown
sv: Okänd

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: type
sv: typ

en: Content type
sv: Innehållstyp

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Email
sv: E-post

en: Error
sv: Fel

en: Expanded
sv: Utfällt

en: All
sv: Alla

en: Not found
sv: Hittades ej

en: Off
sv: Av

en: Host
sv: Värd

en: Selected
sv: Vald

en: To
sv: Till

en: From
sv: Från

en: Published
sv: Publicerad

en: Location
sv: Plats

en: URL alias
sv: URL-alias

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Fields
sv: Fält

en: Click here
sv: Klicka här

en: Conditions
sv: Villkor

en: Warning
sv: Varning

en: active
sv: aktiv

en: configure
sv: konfigurera

en: Nodes
sv: Noder

en: Details
sv: Detaljer

en: Amount
sv: Belopp

en: Current
sv: Nuvarande

en: State
sv: Läge

en: Terms
sv: Termer

en: email
sv: e-post

en: Send
sv: Skicka

en: node
sv: nod

en: Method
sv: Metod

en: here
sv: här

en: Start
sv: Från

en: End
sv: Till

en: Start date
sv: Startdatum

en: End date
sv: Slutdatum

en: Other
sv: Övriga

en: Basic
sv: Grundläggande

en: Destination
sv: Mål

en: W
sv: V

en: Online
sv: Uppkopplad

en: Anonymous
sv: Gäst

en: description
sv: beskrivning

en: Ascending
sv: Stigande

en: Descending
sv: Fallande

en: Untitled
sv: Titellös

en: Basic settings
sv: Grundläggande inställningar

en: Template
sv: Mall

en: Do not display
sv: Visa ej

en: false
sv: falskt

en: true
sv: sant

en: Profile
sv: Profil

en: Clear cache
sv: Töm cache

en: Process
sv: Behandla

en: fields
sv: fält

en: Property
sv: Attribut

en: Location name
sv: Platsens namn

en: Street
sv: Gata

en: Collapsed
sv: Hopfällt

en: Logout
sv: Logga ut

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Created date
sv: Skapad datum

en: Full name
sv: Fullständigt namn

en: Pending
sv: Väntar på

en: View user profile.
sv: Visa användarprofil.

en: Please enter some keywords.
sv: Var vänlig ange några nyckelord.

en: unlimited
sv: obegränsad

en: Deleted
sv: Borttaget

en: Display name
sv: Visningsnamn

en: Features
sv: Funktioner

en: Topic
sv: Ämne

en: Limit
sv: Begränsning

en: Query
sv: Databasfråga

en: Hour
sv: Timma

en: Minute
sv: Minut

en: author
sv: författare

en: Entity
sv: Objekt

en: Notice
sv: Notering

en: id
sv: ID

en: Log out
sv: Logga ut

en: Instructions
sv: Instruktioner

en: warning
sv: varning

en: Results
sv: Resultat

en: Missing
sv: Saknas

en: Last modified
sv: Senast ändrad

en: Schedules
sv: Schemaläggningar

en: Date created
sv: Datum för skapande

en: Authentication
sv: Verifiering

en: Documents
sv: Dokument

en: Formats
sv: Format

en: New
sv: Ny

en: details
sv: detaljer

en: Oldest first
sv: Äldsta först

en: Locality
sv: Plats

en: Automatic
sv: Automatisk

en: hits
sv: träffar

en: disable
sv: inaktivera

en: Harvest
sv: Skörd

en: Abstract
sv: Abstrakt

en: Postal Code
sv: Postnummer

en: Available
sv: Tillgänglig

en: inactive
sv: inaktiv

en: Set
sv: Uppsättning

en: Sort
sv: Sortera

en: Identifier
sv: Identifierare

en: Offset
sv: Kompensera

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Print
sv: Utskrift

en: Factor
sv: Faktor

en: Errors
sv: Fel

en: Newest first
sv: Nyaste först

en: field
sv: fält

en: District
sv: Distrikt

en: Override username theme
sv: Åsidosätt temats användarnamn

en: Save order
sv: Spara ordning

en: Display type
sv: Typ av visning

en: Initials
sv: Initialer

en: permissions
sv: behörigheter

en: Properties
sv: Egenskaper

en: comma (,)
sv: komma (,)

en: host
sv: värd

en: Created by
sv: Skapad av

en: Citation
sv: Citat

en: close
sv: stäng

en: Locations
sv: Platser

en: location
sv: plats

en: Expression
sv: Uttryck

en: Organization Name
sv: Organisationsnamn

en: Operations:
sv: Åtgärder:

en: Node creation
sv: Nod skapad

en: PHP DOMDocument class
sv: Klassen PHP DOMDocument

en: label
sv: etikett

en: post
sv: skicka

en: Abbreviation
sv: Förkortning

en: between
sv: mellan

en: Pagination
sv: Paginering

en: Reorder
sv: Omorganisera

en: Item ID
sv: Föremålets ID

en: Delete content
sv: Radera innehåll

en: display
sv: visa

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
sv: Ett fel uppstod när %error_operation utfördes med argumenten: @arguments

en: Shipping Information
sv: Leveransinformation

en: Processed @current out of @total
sv: Bearbetat @current av totalt @total

en: attribute
sv: attribut

en: How it works
sv: Hur det fungerar

en: Shipping Information Address
sv: Leveransadress

en: Editing
sv: Redigerar

en: timestamp
sv: tidsstämpel
