The eXtensible Catalog (XC) Drupal Toolkit (6.x-1.4) - en to eo translation catalogue (130 entries)

en: list
eo: listo

en: Title
eo: Titolo

en: Next
eo: Sekva

en: Login successful
eo: Sukcese ensalutinta

en: Pages
eo: Paĝoj

en: enable
eo: ŝaltu

en: delete
eo: forigu

en: size
eo: dimensio

en: Status
eo: Stato

en: Administer
eo: Administru

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Suffix
eo: Sufikso

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Operations
eo: Operacioj

en: Value
eo: Valoro

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: List
eo: Listo

en: Actions
eo: Agoj

en: disabled
eo: malŝaltita

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Read more
eo: Legu pli

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Comments
eo: Komentoj

en: not verified
eo: ne validita

en: On
eo: Ŝaltita

en: error
eo: eraro

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Version
eo: Versio

en: view
eo: rigardi

en: Advanced options
eo: Spertulaj opcioj

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Search
eo: Serĉu

en: Daily
eo: Ĉiutage

en: Weekly
eo: Ĉiusemajne

en: None
eo: Neniu

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Password
eo: Pasvorto

en: Country
eo: Lando

en: Weight
eo: Pezo

en: Help text
eo: Helpa teksto

en: Types
eo: Tipoj

en: Single
eo: Unuopa

en: Multiple
eo: Multopa

en: none
eo: neniu

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: Import
eo: Importu

en: Export
eo: Eksportu

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Add
eo: Aldonu

en: View
eo: Vidu

en: Path
eo: Vojo

en: Region
eo: Regiono

en: results
eo: rezultoj

en: never
eo: neniam

en: Text
eo: Teksto

en: add
eo: Aldonu

en: path
eo: vojo

en: theme
eo: haŭto

en: Unknown
eo: Nekonata

en: type
eo: tipo

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: status
eo: stato

en: Error
eo: Eraro

en: Expanded
eo: Ekspansiigita

en: All
eo: Ĉiuj

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Host
eo: Gastiganto

en: Selected
eo: Elektita

en: To
eo: Al

en: From
eo: De

en: Published
eo: Publikigita

en: Location
eo: Loko

en: Field name
eo: Nomo de kampo

en: Fields
eo: Kampoj

en: Conditions
eo: Kondiĉoj

en: active
eo: aktiva

en: configure
eo: agordu

en: Nodes
eo: Nodoj

en: Details
eo: Detaloj

en: Send
eo: Sendu

en: node
eo: nodo

en: Other
eo: Alia

en: Online
eo: Reta

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Position
eo: Loko

en: Do not display
eo: Ne montru

en: Profile
eo: Profilo

en: Clear cache
eo: Purigu kaŝmemoron

en: Logout
eo: Elsalutigiu vin

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: normal
eo: normala

en: View user profile.
eo: Rigardu uzantan profilon.

en: Please enter some keywords.
eo: Bonvolu entajpi ŝlosilvortojn.

en: Deleted
eo: Forigita

en: Display name
eo: vidigata nomo

en: Features
eo: Ecoj

en: Topic
eo: Temo

en: Hour
eo: Horo

en: Minute
eo: Minuto

en: Log out
eo: Elsaluti

en: warning
eo: averto

en: Results
eo: Rezultoj

en: details
eo: detaloj

en: SQL
eo: SML

en: disable
eo: malŝalti

en: Factor
eo: Faktoro

en: host
eo: gastiganto

en: Abbreviation
eo: Mallongigo
