eXtensible Catalog (XC) Installation Profile (6.x-1.3-rc3) - en to km translation catalogue (191 entries)

en: list
km: បញ្ជី

en: Home
km: ដើម

en: User interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់​អ្នក​ប្រើ

en: Slideshow
km: បញ្ចាំង​ស្លាយ

en: Title
km: ចំណង​ជើង

en: Previous
km: មុន

en: Image !current of !total
km: រូបភាព !current នៃ !total

en: Next
km: បន្ទាប់

en: Show on every page except the listed pages.
km: បង្ហាញ​នៅ​​​​លើ​គ្រប់​ទំព័រ​ទាំងអស់ លើកលែង​តែ​ទំព័រ​ដែល​បាន​រាយ​ ។

en: Show on only the listed pages.
km: បង្ហាញ​តែ​លើ​ទំព័រ​ដែល​បាន​រាយ​ប៉ុណ្ណោះ ។

en: Pages
km: ទំព័រ

en: Save configuration
km: រក្សាទុក​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: enable
km: បើក

en: delete
km: លុប

en: size
km: ទំហំ

en: value
km: តម្លៃ

en: Status
km: ស្ថានភាព

en: Administer
km: គ្រប់​គ្រង

en: Prefix
km: បុព្វបទ

en: Suffix
km: បច្ច័យ

en: Delete
km: លុប

en: Submit
km: ដាក់​ស្នើ

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Content
km: មាតិកា

en: Value
km: តម្លៃ

en: Username
km: ឈ្មោះអ្នក​ប្រើ

en: Item
km: ធាតុ

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ

en: List
km: បញ្ជី

en: Subject
km: ប្រធាន​បទ​

en: Actions
km: អំពើ

en: disabled
km: បាន​បិទ

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Remove
km: យកចេញ

en: Description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា

en: Language
km: ភាសា

en: Read more
km: អាន​បន្ថែម

en: Enable
km: បើក

en: Disable
km: បិទ

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: Enabled
km: បាន​បើក

en: Administration
km: ការ​គ្រប់​គ្រង

en: Comments
km: មតិ​យោបល់

en: not verified
km: មិន​បាន​ផ្ទៀងផ្ទាត់

en: error
km: កំហុស

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: No
km: ទេ

en: Version
km: កំណែ

en: view
km: មើល​

en: Overview
km: ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ

en: Advanced options
km: ជម្រើសកម្រិតខ្ពស់

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Daily
km: រាល់​ថ្ងៃ

en: Weekly
km: រាល់​សប្ដាហ៍

en: None
km: គ្មាន

en: This action cannot be undone.
km: សកម្ម​ភាព​នេះ​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​មិន​ធ្វើ​វិញ​បានទេ ។

en: Test
km: សាក​ល្បង

en: Message
km: សារ

en: Password
km: ពាក្យ​សម្ងាត់

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: Link
km: តំណ

en: Types
km: ប្រភេទ

en: Single
km: តែ​មួយ

en: Multiple
km: ច្រើន

en: none
km: គ្មាន

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: edit
km: កែសម្រួល

en: Import
km: នាំចូល

en: Export
km: នាំចេញ

en: General settings
km: ការ​កំណត់​ទូទៅ

en: Node ID
km: លេខ​សម្គាល់​ថ្នាំង

en: Field
km: វាល

en: Label
km: ស្លាក

en: Save
km: រក្សា​​ទុក​​

en: Default
km: លំនាំដើម

en: Top
km: កំពូល

en: Sunday
km: អាទិត្យ

en: Monday
km: ច័ន្ទ

en: Tuesday
km: អង្គារ

en: Wednesday
km: ពុធ

en: Thursday
km: ព្រហស្បតិ៍

en: Friday
km: សុក្រ

en: Saturday
km: សៅរ៍

en: Add
km: បន្ថែម

en: View
km: មើល

en: Format
km: ទ្រង់​ទ្រាយ

en: Path
km: ផ្លូវ

en: Region
km: តំបន់

en: Display
km: បង្ហាញ

en: Advanced settings
km: ការ​កំណត់​កម្រិត​ខ្ពស់

en: results
km: លទ្ធផល

en: never
km: កុំ​

en: Updated
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Text
km: អត្ថបទ

en: path
km: ផ្លូវ

en: theme
km: ស្បែក

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: n/a
km: គ្មាន

en: type
km: ប្រភេទ

en: Content type
km: ប្រភេទ​មាតិកា

en: Continue
km: បន្ត

en: Configure
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Email
km: អ៊ីមែល

en: status
km: ស្ថានភាព

en: Error
km: កំហុស

en: Options
km: ជម្រើស

en: Contact
km: ទំនាក់ទំនង

en: Expanded
km: ពង្រីក​

en: Printer-friendly version
km: កំណែ​ទ្រង់ទ្រាយ​ទំព័រ​បណ្ដាញ​សម្រាប់​បោះពុម្ព

en: All
km: ទាំងអស់

en: Active
km: សកម្ម

en: Block
km: ប្លុក

en: Page
km: ទំព័រ

en: Bottom
km: បាត

en: Not found
km: រក​មិន​ឃើញ

en: Host
km: ម៉ាស៊ីន

en: Never
km: កុំ

en: Header
km: បឋម​កថា

en: Footer
km: បាតកថា

en: Recipients
km: អ្នក​ទទួល​

en: Selected
km: បាន​ជ្រើស

en: Hourly threshold
km: កម្រិត​ពន្លឺ​ប្រចាំ​ម៉ោង

en: Your name
km: ឈ្មោះរបស់​អ្នក​

en: To
km: ជូន​ចំពោះ

en: From
km: ពី

en: Published
km: បាន​បោះពុម្ព​ផ្សាយ

en: Location
km: ទីតាំង

en: URL alias
km: ឈ្មោះ​ក្លែង​ក្លាយ​របស់​ URL

en: Field name
km: ឈ្មោះ​វាល

en: Widget type
km: ប្រភេទ​ធាតុ​ក្រាហ្វិក

en: Warning
km: ការ​ព្រមាន

en: active
km: សកម្ម

en: configure
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Nodes
km: ថ្នាំង

en: Width
km: ទទឹង

en: Height
km: កម្ពស់

en: Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

en: Send
km: ផ្ញើ

en: node
km: ថ្នាំង

en: General
km: ទូទៅ​

en: Method
km: វិធី​សាស្ត្រ

en: Other
km: ផ្សេងៗ

en: Basic
km: មូល​ដ្ឋាន

en: Online
km: លើ​បណ្ដាញ

en: Anonymous
km: អនាមិក

en: Do not display
km: ​កុំ​បង្ហាញ

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
km: បង្ហាញ ប្រសិនបើ​កូដ​ PHP ដូច​ខាងក្រោម​ត្រឡប់ <code>TRUE</code> (សម្រាប់​តែ​អ្នក​ជំនាញ​របៀប PHP ប៉ុណ្ណោះ) ។

en: Profile
km: ទម្រង់

en: Clear cache
km: ជម្រះ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

en: Close
km: បិទ

en: Logout
km: ចេញ

en: Port
km: ច្រក

en: Show
km: បង្ហាញ

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
km: បញ្ចូល​មួយ​ទំព័រ​ក្នុង​មួយ​បន្ទាត់ជា​ផ្លូវ​របស់ Drupal ។ តួអក្សរ '*' គឺ​ជា​តួអក្សរ​ជំនួស ។ ផ្លូវ​ឧទាហរណ៍ គឺ %blog សម្រាប់​ទំព័រ​ប្លុក និង​តួអក្សរ​ជំនួស %blog សម្រាប់​ប្លុក​ផ្ទាល់​ខ្លួន​ទាំង​អស់ ។ %front គឺ​ជា​ទំព័រ​មុខ ។

en: Allowed HTML tags
km: ស្លាក HTML ដែល​អនុញ្ញាត

en: View user profile.
km: មើល​ទម្រង់​អ្នក​ប្រើ ។

en: Please enter some keywords.
km: សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​គន្លឹះ​មួយ​ចំនួន ។

en: Deleted
km: បាន​លុប

en: Topic
km: ប្រធានបទ

en: Text field
km: វាល​អត្ថបទ

en: Log out
km: ចេញ

en: warning
km: ព្រមាន

en: Site information
km: ព័ត៌មាន​តំបន់​បណ្ដាញ

en: Results
km: លទ្ធផល

en: Date created
km: កាល​បរិច្ឆេទ​បង្កើត

en: Formats
km: ទ្រង់​ទ្រាយ

en: details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

en: Story
km: រឿងរ៉ាវ

en: disable
km: បិទ

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
km: បើ​របៀប​ PHP ត្រូវបាន​ជ្រើស បញ្ចូល​កូដ​ PHP រវាង​ %php ។ ចំណាំ​ថា​ការ​ប្រតិបត្តិ​កូដ PHP មិន​ត្រឹមត្រូវ​អាច​ធ្វើ​ឲ្យ​ខូច​តំបន់ Drupal របស់​អ្នក​ ។

en: ok
km: យល់ព្រម

en: Machine name
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Print
km: បោះ​ពុម្ព

en: Factor
km: កត្តា

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
km: ប្រសិនបើ​អ្នក​មិន​អាច​ចូល​ដំណើរការ​ឯកសារ​ដោយ​ផ្ទាល់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ សូម​ប្រើ​វាល​នេះ ដើម្បី​ផ្ទុក​រូប​សញ្ញា​របស់​អ្នក​ឡើង ។

en: field
km: វាល

en: Post new comment
km: ប្រកាស​មតិយោបល់​ថ្មី

en: Save order
km: រក្សាទុក​លំដាប់

en: host
km: ម៉ាស៊ីន​

en: A <em>page</em>, similar in form to a <em>story</em>, is a simple method for creating and displaying information that rarely changes, such as an "About us" section of a website. By default, a <em>page</em> entry does not allow visitor comments and is not featured on the site's initial home page.
km: <em>ទំព័រ</em> ស្រដៀង​គ្នា​នឹង​សំណុំបែបបទ <em>រឿងរ៉ាវ</em> ដែរ ដែល​ជា​វិធីសាស្ត្រ​ធម្មតា​សម្រាប់​ការ​បង្កើត និង​ការ​បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ដែល​កម្រ​នឹង​ផ្លាស់​ប្តូរ ដូចជាផ្នែក​នៃ​តំបន់​បណ្តាញ "អំពី​យើង" ។ តាម​លំនាំដើម ធាតុ <em>ទំព័រ</em> មិន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​មកលេង​​ផ្ដល់​មតិយោបល់​ទេ ហើយ​មិន​មាន​លក្ខណៈ​ពិសេស​លើ​គេហ​ទំព័រ​ដំបូង​របស់​តំបន់​បណ្តាញ ។

en: A <em>story</em>, similar in form to a <em>page</em>, is ideal for creating and displaying content that informs or engages website visitors. Press releases, site announcements, and informal blog-like entries may all be created with a <em>story</em> entry. By default, a <em>story</em> entry is automatically featured on the site's initial home page, and provides the ability to post comments.
km: <em>រឿងរ៉ាវ</em> ស្រដៀង​គ្នា​នឹង​សំណុំបែបបទ <em>ទំព័រ</em> ដែរ ដែល​វិសេស​សម្រាប់​ការ​បង្កើត និង​ការ​បង្ហាញ​មាតិកា​ដែល​ជូនដំណឹង​ ឬ​ពាក់ព័ន្ធ​អ្នក​លេង​តំបន់​បណ្តាញ ។ ការ​ចេញផ្សាយ​ព័ត៌មាន ការប្រកាស​តំបន់​បណ្តាញ និង​កំណត់​ហេតុ​បណ្តាញ​ដូច​ជា​ធាតុ​អាច​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ទាំង​អស់​ជាមួយធាតុ <em>រឿងរ៉ាវ</em> ។ តាម​លំនាំដើម ធាតុ​ <em>រឿងរ៉ាវ</em> ត្រូវ​មាន​លក្ខណៈ​ពិសេស​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​លើគេហ​ទំព័រ​ដំបូង​របស់​តំបន់​បណ្តាញ ហើយ​ផ្តល់​លទ្ធភាព​ប្រកាស​សេចក្តី​អធិប្បាយ ។

en: Join summary
km: ត​សង្ខេប

en: Split summary at cursor
km: ពុះ​សេចក្ដី​សង្ខេប​នៅ​ទស្សន៍​ទ្រនិច

en: PHP DOMDocument class
km: ថ្នាក់ PHP DOMDocument

en: Abbreviation
km: អក្សរ​សង្ខេប

en: Drag to re-order
km: អូស​ដើម្បី​ធ្វើ​លំដាប់​ឡើងវិញ

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
km: ការ​ផ្លាស់ប្តូរ​ដែល​មាន​ក្នុង​តារាង​នេះ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ទេ រហូត​ទាល់តែ​សំណុំបែបបទ​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ស្នើ​។
