eXtensible Catalog (XC) Installation Profile (6.x-1.3-rc5) - en to gl translation catalogue (395 entries)

en: list
gl: lista

en: Home
gl: Inicio

en: User interface
gl: Interface de usuario

en: Slideshow
gl: Presentación

en: Title
gl: Título

en: Previous
gl: Anterior

en: Image !current of !total
gl: Imaxe !current de !total

en: Next
gl: Seguinte

en: Login successful
gl: Acceso correcto

en: Show on every page except the listed pages.
gl: Mostrar en todas as páxinas agás nas listadas.

en: Show on only the listed pages.
gl: Mostrar só nas páxinas listadas.

en: Pages
gl: Páxinas

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: enabled
gl: activado

en: weight
gl: peso

en: enable
gl: activar

en: delete
gl: eliminar

en: size
gl: tamaño

en: value
gl: valor

en: Status
gl: Estado

en: Administer
gl: Administrar

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Value
gl: Valor

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Item
gl: Elemento

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: List
gl: Lista

en: Subject
gl: Asunto

en: Actions
gl: Accións

en: disabled
gl: desactivado

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Do nothing.
gl: Non facer nada.

en: Read more
gl: Ler máis

en: page
gl: páxina

en: Enable
gl: Activar

en: Disable
gl: Desactivar

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Administration
gl: Administración

en: Comments
gl: Comentarios

en: not verified
gl: non verificado

en: On
gl: Activo

en: error
gl: erro

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Version
gl: Versión

en: view
gl: vista

en: Overview
gl: Vista xeral

en: all
gl: todos

en: Advanced options
gl: Opcións avanzadas

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Links
gl: Ligazóns

en: Search
gl: Buscar

en: Daily
gl: Diariamente

en: Weekly
gl: Semanalmente

en: None
gl: Ningún

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Test
gl: Proba

en: Message
gl: Mensaxe

en: Password
gl: Contrasinal

en: Country
gl: País

en: Weight
gl: Peso

en: Link
gl: Ligazón

en: Types
gl: Tipos

en: Single
gl: Simple

en: Multiple
gl: Múltiple

en: none
gl: ningún

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Import
gl: Importar

en: Export
gl: Exportar

en: General settings
gl: Configuración xeral

en: Node ID
gl: ID do nodo

en: Field
gl: Campo

en: Label
gl: Etiqueta

en: Save
gl: Gardar

en: True
gl: Verdadeiro

en: False
gl: Falso

en: Default
gl: Predeterminado

en: Display a PDF version of this page.
gl: Amosa unha versión en PDF desta páxina.

en: Top
gl: Superior

en: Sunday
gl: domingo

en: Monday
gl: luns

en: Tuesday
gl: martes

en: Wednesday
gl: mércores

en: Thursday
gl: xoves

en: Friday
gl: venres

en: Saturday
gl: sábado

en: Add new
gl: Engadir novo

en: Schedule
gl: Programación

en: Add
gl: Engadir

en: remove
gl: borrar

en: View
gl: Ver

en: Format
gl: Formato

en: Path
gl: Ruta

en: Reviews
gl: Revisións

en: Region
gl: Área

en: Display
gl: Visualización

en: Advanced settings
gl: Configuración avanzada

en: results
gl: resultados

en: never
gl: nunca

en: Notes
gl: Notas

en: Updated
gl: Actualizado

en: Text
gl: Texto

en: name
gl: nome

en: add
gl: engadir

en: path
gl: ruta

en: theme
gl: tema

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: n/a
gl: n/d

en: type
gl: tipo

en: Content type
gl: Tipo de contido

en: Continue
gl: Continuar

en: Configure
gl: Configurar

en: Email
gl: Correo electrónico

en: status
gl: estado

en: Error
gl: Erro

en: Options
gl: Opcións

en: Contact
gl: Contacto

en: Separator
gl: Separador

en: Expanded
gl: Expandida

en: Printer-friendly version
gl: Versión para impresión

en: All
gl: Todo

en: days
gl: días

en: Active
gl: Activo

en: Block
gl: Bloque

en: Bottom
gl: Botón

en: Not found
gl: Non atopada

en: Off
gl: Desactivado

en: Host
gl: Anfitrión

en: Never
gl: Nunca

en: Header
gl: Encabezado

en: Footer
gl: Pé

en: Recipients
gl: Destinatarios

en: Selected
gl: Seleccionado

en: Hourly threshold
gl: Limiar por hora

en: Your name
gl: O seu nome

en: To
gl: Para

en: From
gl: De

en: Source URL
gl: URL fonte

en: Published
gl: Publicado

en: Location
gl: Localización

en: URL alias
gl: Alias de URL

en: Field name
gl: Nome de campo

en: Fields
gl: Campos

en: Widget type
gl: Tipo de widget

en: Click here
gl: Pega o código da vista aquí

en: Warning
gl: Alerta

en: active
gl: activo

en: configure
gl: configurar

en: Nodes
gl: Nodos

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Details
gl: Detalles

en: Amount
gl: Cantidade

en: Current
gl: Actual

en: State
gl: Estado

en: email
gl: correo electrónico

en: Send
gl: Enviar

en: node
gl: nodo

en: General
gl: Xeral

en: Method
gl: Método

en: here
gl: aquí

en: Start
gl: Comezo

en: End
gl: Fin

en: Start date
gl: Data de Inicio

en: End date
gl: Data de fin

en: Other
gl: Outro

en: Basic
gl: Básico

en: Logo URL
gl: URL do logotipo

en: Link text
gl: Texto do enlace

en: Online
gl: Conectado

en: Button
gl: Botón

en: Robots META tags
gl: Marca META para robóts.

en: Add noindex
gl: Engadir <i>noindex</i>

en: Add nofollow
gl: Engadir <i>nofollow</i>

en: Add noarchive
gl: Engadir <i>noarchive</i>

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Descending
gl: Descendente

en: Untitled
gl: Sen título

en: Position
gl: Posición

en: Send to
gl: Enviar

en: Basic settings
gl: Axustes básicos

en: Do not display
gl: Non amosar

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
gl: Amosar se o seguinte código PHP devolve o valor <code>TRUE</code> (modo PHP, só para expertos).

en: Profile
gl: Perfil

en: Clear cache
gl: Limpar a caché

en: Close
gl: Activar pechar

en: fields
gl: campos

en: Location name
gl: Nome da localización

en: Collapsed
gl: Contraida

en: Logout
gl: Saír

en: Common settings
gl: Opcións comuns

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Created date
gl: Data de creación

en: Full name
gl: Nome completo

en: Port
gl: Porto

en: create
gl: crear

en: Pending
gl: Pendente

en: Delete location
gl: Borrar localización

en: Show
gl: Amosar

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
gl: Insira unha páxina por liña como rutas de Drupal. O carácter '*' é un comodín. Rutas de exemplo son %blog para a páxina de blogue e %blog-wildcard para cada páxina de blogue persoal. %front é a páxina principal.

en: Printer-friendly
gl: Para a impresión

en: Display a printer-friendly version of this page.
gl: Amosa unha versión para a impresión desta páxina.

en: Printer-friendly page link
gl: Ligazón á páxina para a impresión

en: Send to printer
gl: Enviar á impresora

en: Display source URL
gl: Amosa a URL fonte

en: access print
gl: acceder á impresión

en: administer print
gl: administrar a impresión

en: Default height
gl: Altura da miniatura

en: Default width
gl: Ancho da miniatura

en: block administration
gl: administración de bloques

en: Allowed HTML tags
gl: Etiquetas HTML permitidas

en: View user profile.
gl: Ver o perfil de usuario/a.

en: Display all menu items
gl: Amosar todos os elementos do menú

en: access administration menu
gl: acceder ao menú de administración

en: Please enter some keywords.
gl: Por favor, introduza algunhas palabras clave.

en: unlimited
gl: Ilimitado

en: Replacement patterns
gl: Patróns de reemplazo

en: Deleted
gl: Borrado

en: Display name
gl: Nome a amosar

en: Features
gl: Funcionalidades

en: Feature
gl: Funcionalidade

en: Topic
gl: Tema

en: Limit
gl: Límite

en: Query
gl: Consulta

en: Font size
gl: Tamaño do tipo de letra

en: Hour
gl: Hora

en: Minute
gl: Minuto

en: Text field
gl: Campo de texto

en: author
gl: autor

en: Log out
gl: Cerrar sesión

en: Instructions
gl: Instruccións

en: warning
gl: advertencia

en: Site information
gl: Información do sitio

en: Results
gl: Resultados

en: Link style
gl: Estilo da ligazón

en: Missing
gl: Perdido

en: Last modified
gl: Última modificación

en: Date created
gl: Data de creación

en: Authentication
gl: Autenticación

en: Documents
gl: Documentos

en: Formats
gl: Formatos

en: details
gl: detalles

en: Oldest first
gl: O máis antigo primeiro

en: Loading...
gl: Cargando...

en: Automatic
gl: Automático

en: disable
gl: desactivar

en: Information
gl: Información

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
gl: Se se escolle o modo PHP, introduza o código PHP dentro de %php. Teña en conta que a execución de código PHP incorrecto pode rachar o sitio de Drupal.

en: Surname
gl: Apelidos

en: Currency Code
gl: Código de divisa

en: From name
gl: Nome do remitente

en: Service
gl: Servizo

en: Usage
gl: Uso

en: ok
gl: correcto

en: ignored
gl: ignorado

en: Identifier
gl: Indentificador

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: Print
gl: Imprimir

en: Your message
gl: A súa mensaxe

en: Text only
gl: So texto

en: Include comments in printer-friendly version
gl: Incluir comentarios nas versións para a impresión

en: Use Javascript (requires browser support)
gl: Usar JavaScript (require soporte do navegador).

en: Logo options
gl: Opcións do logotipo

en: Logo type
gl: Tipo de logotipo

en: None (Disabled)
gl: Ningún (Desactivado)

en: Current theme's logo
gl: Logotipo da plantilla actual

en: User-specified
gl: Específico para cada usuario

en: Upload logo
gl: Subir o logotipo

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
gl: Se vostede non ten acceso directo a ficheiros no servidor, utilice este campo para cargar o seu logotipo.

en: Footer options
gl: Opcións de pé

en: Footer type
gl: Tipo de pé

en: Site's footer
gl: Pé do sitio

en: Web page options
gl: Opcións da páxina web

en: Links area
gl: Zona de ligazóns

en: Content corner
gl: Esquina do contido

en: Advanced link options
gl: Opcións avanzadas das ligazóns

en: Icon only
gl: So icona

en: Icon and Text
gl: Icona e Texto

en: Select the visual style of the link.
gl: Selecciona o estilo visual da ligazón.

en: Link visibility
gl: Visibilidade da ligazón

en: Link class
gl: Clase de ligazón

en: Show link in system (non-content) pages
gl: Amosar a ligazón nas páxinas do sistema (non contido)

en: Published on %site_name
gl: Publicado en %site_name

en: retrieved on %date
gl: obtida en %date

en: Web page
gl: Páxina web

en: Popup
gl: Emerxente

en: Newest first
gl: O máis recente primeiro

en: field
gl: campo

en: Landscape
gl: Apaisado

en: Portrait
gl: Vertical

en: Post new comment
gl: Enviar un novo comentario

en: Save order
gl: Gardar pedido

en: No grouping
gl: Sen agrupación

en: Display type
gl: Tipo de vista

en: Message subject
gl: Asunto da mensaxe

en: Enable developer modules
gl: Activar os modulos de desenvolvemento

en: Disable developer modules
gl: Desactivar os modulos de desenvolvemento

en: Collapse fieldsets on modules page
gl: Colapsar os conxuntos de campos na páxina de módulos

en: Current anonymous / authenticated users
gl: Usuarios actuais anónimos / autentificados

en: Disabled these modules: !module-list.
gl: Desactivas estos módulos: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
gl: Non están activos os módulos de desenvolvedor.

en: display drupal links
gl: amosar as ligazóns de drupal

en: No link
gl: Sen ligazón

en: permissions
gl: permisos

en: host
gl: máquina

en: Created by
gl: Creado por

en: Citation
gl: Citación

en: Locations
gl: Ubicacións

en: location
gl: ubicación

en: Expression
gl: Expresión

en: Join summary
gl: Xuntar o resumo

en: Split summary at cursor
gl: Dividir o resumo no cursor

en: Menu link ID
gl: ID enlace do menú

en: Content Types page
gl: Páxina de tipos de contido

en: Use URL alias instead of node ID
gl: Usar o alias de URL en vez do ID do nodo

en: Current page only
gl: So a páxina actual

en: Text strings
gl: Cadeas de texto

en: Show link
gl: Amosar ligazón

en: Show link in individual comments
gl: Amosar a ligazón en comentarios individuais

en: use PHP for link visibility
gl: usar PHP para a visibilidade das ligazóns

en: Send only the teaser
gl: Enviar so o resumo

en: Enable teaser/full mode choice
gl: Permitir a selección de modo resumo/completo

en: !user has sent you a message from !site
gl: !user enviouche unha mensaxe desde !site

en: Enter multiple addresses separated by commas and/or different lines.
gl: Insira varias direccións separadas por comas e/ou liñas diferentes.

en: Page to be sent
gl: Páxina a enviar

en: View page
gl: Ver páxina

en: Clear form
gl: Limpar formulario

en: Someone
gl: Algún

en: an interesting site
gl: un sitio interesante

en: %name [%from] sent %page to [%to]
gl: %name [%from] enviou %page a [%to]

en: PDF options
gl: Opcións de PDF

en: PDF generation tool
gl: Ferramenta de xeración de PDF

en: PDF version link
gl: Ligazón da versión PDF

en: Open PDF in
gl: Abrir PDF en

en: Same browser window
gl: Na mesma ventá do navegador

en: New browser window
gl: Nunha nova ventá do navegador

en: Save dialog
gl: Dialogo gardar

en: Select the desired method for opening the PDF in the user's browser.
gl: usuario.

en: Paper size
gl: Tamaño do papel

en: Choose the paper size of the generated PDF.
gl: Selecciona o tamaño do papel do PDF xenerado.

en: Page orientation
gl: Orientación da páxina

en: No PDF tool selected
gl: Non se selecionou unha ferramenta PDF

en: Font size must be at least 1.
gl: O tamaño da fonde debe ser coma mínimo 1.

en: PDF version
gl: Versión PDF

en: Text used in the link to the PDF version.
gl: Texto empregado na ligazón á versión PDF.

en: Page !n of !total
gl: Páxina !n de !total

en: Printer-friendly PDF
gl: PDF para a impresión

en: Adds the capability to export pages as PDF.
gl: Engade a capacidade de exportar páxinas como PDF.

en: See video
gl: Ver video

en: Abbreviation
gl: Abreviatura

en: between
gl: entre

en: Provide custom text or link.
gl: Provee un texto personalizado ou unha ligazón.

en: Adjust top margin
gl: Axustar o marxe superior

en: If enabled, the site output is shifted down approximately 20 pixels from the top of the viewport to display the administration menu. If disabled, some absolute- or fixed-positioned page elements may be covered by the administration menu.
gl: Se está habilitado, a saída do sitio será desprazada aproximadamente 20 pixeles cara abaixo para amosar o menú de administración. Se está deshabilitado, algún elemento de posición absoluta ou fixa na páxina, pode ser cuberto polo menú de administración.

en: Keep menu at top of page
gl: Manter o menú na parte superior da páxina

en: If enabled, the administration menu is always displayed at the top of the browser viewport (even after the page is scrolled). <strong>Note: In some browsers, this setting results in a malformed page, an invisible cursor, non-selectable elements in forms, or other issues. Disable this option if these issues occur.</strong>
gl: Si está activa, o menú de administración amosarase na parte superior da vista do navegador (desplazarase o resto da páxina). <strong>Importante: En algúns navegadores, este axuste pode producir unha páxina mal formada, un cursor invisíbel, elementos que non se poden seleccionar nos formularios e outras consecuencias. Desactive este axuste se acontence estos erros.</strong>

en: If enabled, fieldsets on the <a href="!modules-url">modules</a> page are automatically collapsed when loading the page.
gl: Si está activado, os conxuntos de campos na <a href="!modules-url">páxina de módulos</a> son comprimidos automaticamente cando se carga a páxina.

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
gl: Se o módulo Utility foi instalado para este propósito, pode ser desactivado e desinstalado de maneira segura.

en: Move local tasks into menu
gl: Mover as tarefas locais ao menú

en: If enabled, the tabs on the current page are moved into the administration menu. This feature is only available in themes that use the CSS classes <code>tabs primary</code> and <code>tabs secondary</code> for tabs.
gl: Se está activado, os tabuladores na páxina actual moveranse dentro do menú de administración. Este axuste só está dispoñíbel nos temas que empregan as clases CSS <code>tabs primary</code> e <code>tabs secondaty</code> para os tabuladores.

en: Administration menu settings
gl: Axustes do menú de administración

en: Parent link ID
gl: ID enlace do pai

en: Display additional data for each menu item
gl: Amosar datos adicionais para cada elemento do menú

en: Display the selected items next to each menu item link.
gl: Amosar os elementos seleccionados próximos a cada enlace do elemento do menú.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
gl: Se está activado, todos os elementos do menú amosaranse independentemente dos permisos do sitio. <em>Importante: Non usar nun sitio en producción.</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
gl: Activar estos módulos: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
gl: O módulo menú de administración, provee un menú desplegábel organizado para que se poda acceder á mairía das tarefas administrativas e outros destinos comúns con un ou dous clicks (para os usuarios cos permisos apropiados). Empregue os seguintes axustes para personalizar a apariencia do menú.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
gl: O módulo menú de administración, provee un menú desplegábel organizado para que se poda acceder á mairía das tarefas administrativas e outros destinos comúns con un ou dous clicks (para os usuarios cos permisos apropiados). O menú de administración tamén amosa o número de usuarios anónimos e rexistrados, e permite engadir aos módulos o seu propio elemento personalizado no menú. A integración co menú varía entre os módulos, por exemplo, o módulo <a href="@drupal">Devel</a>, fai un importante uso do menú de administración para posibilitar un acceso rápido á ferramentas de desenvolvemento.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
gl: A <a href="@settings">páxina de axustes</a> do menú de administración, permite modificar algúns elementos do comportamento do menú e da apariencia. Xa que a apariencia do menú dependo da plantilla do sitio, personalizacións substaciais requiren modificacións do CSS e dos ficheiros da plantilla. Vexa o ficheiro README.txt do módulo para máis información sobre personalizacións na plantilla e CSS.

en: Administration menu
gl: Menú de administración

en: Adjust administration menu settings.
gl: Axusta a configuración do menú de administración.

en: Drag to re-order
gl: Arrastre para reordenar

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
gl: Os cambios feitos nesta táboa non se han gardar ata que se envíe o formulario.

en: Reorder
gl: Reordenar

en: If the administration menu displays duplicate menu items, you may need to rebuild your menu items using the <em>Wipe and rebuild</em> button.
gl: Se o menú de administración ten entradas druplicadas, debes reconstruir os items do menú usando botón <em>Limpar e reconstruir</em>

en: Wipe and rebuild
gl: Limpar e reconstruir

en: Machine name.
gl: Nome de sistema.

en: HTML attributes
gl: Atributos HTML

en: Production (Minified)
gl: Producción (Comprimido)

en: Development (Uncompressed Code)
gl: Desenrrolo (Código sen comprimir)
