eXtensible Catalog (XC) Installation Profile (6.x-1.3-rc5) - en to sq translation catalogue (136 entries)

en: list
sq: lista

en: Home
sq: Shtëpia

en: Title
sq: Titulli

en: Show on every page except the listed pages.
sq: Shfaqe në çdo faqe, me përjashtim të faqeve në listë.

en: Show on only the listed pages.
sq: Shfaqe vetëm tek faqet në listë.

en: Pages
sq: Faqet

en: Save configuration
sq: Ruaj konfigurimin

en: enable
sq: aktivo

en: delete
sq: fshij

en: Status
sq: Gjendja

en: Administer
sq: Administrimi

en: Delete
sq: Fshij

en: Submit
sq: Dërgo

en: Operations
sq: Operacionet

en: Content
sq: Përmbajtja

en: Value
sq: Vlera

en: Username
sq: Emri i përdoruesit

en: Type
sq: Lloji

en: Author
sq: Autori

en: List
sq: Lista

en: Subject
sq: Subjekti

en: Actions
sq: Veprimet

en: disabled
sq: jo aktiv

en: Cancel
sq: Anulo

en: Remove
sq: Hiq

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Language
sq: Gjuha

en: Read more
sq: Lexo akoma

en: page
sq: faqe

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Disable
sq: Çaktivizo

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Administration
sq: Administrimi

en: Comments
sq: Komente

en: not verified
sq: e pa verifikuar

en: error
sq: gabim

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Version
sq: Versioni

en: view
sq: shfaq

en: Overview
sq: Panorama

en: Advanced options
sq: Opsionet e detajuara

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Date
sq: Data

en: Search
sq: Kërko

en: This action cannot be undone.
sq: Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Message
sq: Mesazhi

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: Weight
sq: Pesha

en: Link
sq: Lidhje

en: Types
sq: Llojet

en: Single
sq: E vetme

en: Multiple
sq: Shumëfishe

en: none
sq: asnjë

en: Settings
sq: Rregullimet

en: Name
sq: Emri

en: edit
sq: ndrysho

en: Import
sq: Importo

en: Export
sq: Eksporto

en: General settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: Save
sq: Ruaj

en: Default
sq: E Paracaktuar

en: Sunday
sq: E djelë

en: Monday
sq: E hënë

en: Tuesday
sq: E martë

en: Wednesday
sq: E mërkurë

en: Thursday
sq: E enjte

en: Friday
sq: E premte

en: Saturday
sq: E shtunë

en: View
sq: Shfaq

en: URL
sq: Adresa URL

en: Path
sq: Pozicioni

en: Region
sq: Sektori

en: results
sq: rezultatet

en: never
sq: asnjëherë

en: path
sq: pozicioni

en: theme
sq: tema

en: Unknown
sq: Nuk njihet

en: type
sq: lloji

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Configure
sq: Konfigurimi

en: status
sq: gjendja

en: Error
sq: Gabim

en: Contact
sq: Kontakti

en: Expanded
sq: Shpalosur

en: Printer-friendly version
sq: Version i përshtatshëm për printim

en: All
sq: Të gjitha

en: Active
sq: Aktiv

en: Block
sq: Bllokuar

en: Never
sq: Asnjëherë

en: Header
sq: Titulli

en: Footer
sq: Fund'faqe

en: Recipients
sq: Marrës

en: Selected
sq: Zgjedhur

en: Hourly threshold
sq: Kufiri orar

en: Your name
sq: Emri juaj

en: To
sq: Për

en: From
sq: Nga

en: Published
sq: Publikuar

en: Location
sq: Vendodhja

en: active
sq: aktiv

en: configure
sq: konfigurimi

en: Details
sq: Hollësi

en: Send
sq: Dërgo

en: node
sq: nyjë

en: Other
sq: Tjetër

en: Online
sq: Në-linjë

en: Anonymous
sq: Anonim

en: Do not display
sq: Mos shfaq

en: Show if the following PHP code returns <code>TRUE</code> (PHP-mode, experts only).
sq: Shfaqe vetëm nëse kodi PHP në vazhdim kthen <code>TRUE</code> (Modalitet-PHP, vetëm ekspertë).

en: Profile
sq: Profili

en: Show
sq: Shfaq

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sq: Shkruaj një faqe për rresht si pozicione Drupal. Simboli '*' është Jolly. Shembull pozicionesh janë %blog për faqen e ditarëve dhe %blog-wildcard për çdo ditar personal. %front është faqja kryesore.

en: Allowed HTML tags
sq: Tags e lejuar HTML

en: View user profile.
sq: Shfaq profilin e përdoruesit.

en: Please enter some keywords.
sq: Shkruaj ndonjë fjalëkyçe.

en: Deleted
sq: Eleminuar

en: Topic
sq: Tema

en: Log out
sq: Dalja

en: warning
sq: paralajmërim

en: Site information
sq: Informacionet e sajtit

en: Results
sq: Rezultatet

en: details
sq: hollësi

en: disable
sq: çaktivo

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
sq: Nëse është zgjedhur modaliteti PHP, shkruaj kodin PHP midis %php. Ki parasysh që ekzekutimi i një kodi jokorrekt PHP mund të dëmtojë sitin tënd Drupal.

en: ok
sq: libri

en: Factor
sq: Faktori

en: If you don't have direct file access to the server, use this field to upload your logo.
sq: Nëse nuk keni hyrje direkte për file në server, përdor këtë fushë për të ngarkuar logo-n tuaj.

en: Post new comment
sq: Dërgo koment të ri

en: permissions
sq: të drejtat

en: Join summary
sq: Bashko përmbledhjen

en: Split summary at cursor
sq: Ndaj përmbledhjen tek pozicioni i kursorit

en: Abbreviation
sq: Shkurtim

en: Drag to re-order
sq: Tërhiq për të rirenditur

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
sq: Ndryshimet e kryera në këtë tabelë nuk do të ruhen derisa të dërgohet formulari.
