eXtensible Catalog (XC) Installation Profile (6.x-1.3-rc6) - en to ug translation catalogue (132 entries)

en: list
ug: تۈرلەر

en: Home
ug: باشبەت

en: User interface
ug: ئىشلەتكۈچىلەر كۆزنىكى

en: Title
ug: تىما

en: Previous
ug: ئالدىنقى

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Login successful
ug: ئوڭوشلۇق كىردىڭىز

en: Show on every page except the listed pages.
ug: تۆۋەندە تاللانمىغان بەتلەردە كۆرسىتىش

en: Show on only the listed pages.
ug: تۆۋەندە تاللانغان بەتلەردە كۆرسىتىش

en: Pages
ug: بەت

en: Save configuration
ug: تەڭشەشنى ساقلاش

en: enabled
ug: ئېچىلدى

en: weight
ug: چوڭلۇقى

en: enable
ug: ئېچىش

en: delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: size
ug: رازمىرى

en: value
ug: قىممىتى

en: Status
ug: ھالەت

en: Administer
ug: باشقۇرغۇچى

en: Prefix
ug: خەت بېشى

en: Suffix
ug: قوشۇمچە

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: Item
ug: تۈرلەر

en: Type
ug: تىپى

en: List
ug: تىزىملىك

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: disabled
ug: تاقالدى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: Enable
ug: ئېچىش

en: Disable
ug: تاقاش

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: not verified
ug: تەستىقلانمىغان

en: view
ug: كۆرۇش

en: Overview
ug: قىسقىچە ئەھۋالى

en: Login
ug: كىرىش

en: Advanced options
ug: ئالى تاللاشلار

en: Links
ug: ئۇلانمىلار

en: Daily
ug: كۈندىلىك

en: Weekly
ug: ھەپتىلىك

en: None
ug: يوق

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Test
ug: سىناق

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Password
ug: پارول

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Types
ug: تىپلار

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Import
ug: ئىمپورت

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Label
ug: بەلگە

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Top
ug: ئۈستى

en: Add new
ug: يېڭىنى قوشۇش

en: Schedule
ug: كۈنتەرتىپ

en: Add
ug: قوشۇش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: Display
ug: كۆرسىتىش

en: never
ug: زىيارەت قىلمىغان

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Text
ug: تېكىست

en: path
ug: تارماق يولى

en: theme
ug: ئۇسلۇب

en: Content type
ug: مەزمۇن تۈرى

en: Email
ug: ئېلخەت

en: status
ug: ھالىتى

en: Error
ug: خاتالىق

en: Options
ug: تاللاشلار

en: Advanced Settings
ug: تەپسىلىي تەڭشەكلەر

en: All
ug: ھەممە

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Bottom
ug: ئاستى

en: Not found
ug: تاپالمىدى

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Hourly threshold
ug: سائەتلىك چەكلىمىسى

en: Your name
ug: ئىسمىڭىز

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Source URL
ug: مەنبەURL

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Location
ug: ئورنى

en: active
ug: كۆپ كەلگەنلەر

en: configure
ug: تەڭشەش

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: Send
ug: يوللاش

en: node
ug: نۇقتا

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Method
ug: ئۇسۇل

en: here
ug: بۇ يەر

en: Other
ug: باشقا

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Untitled
ug: ماۋزۇسىز

en: Template
ug: ئەندىزە

en: Close
ug: يېپىش

en: Logout
ug: چېكىنىش

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Show
ug: كۆرسىتىش

en: Default width
ug: سۈكۈتتىكى كەڭلىكى

en: Allowed HTML tags
ug: خەتكۈچلەر تەستىقلانغانHTML

en: View user profile.
ug: ئەزا ئارخىبىنى كۆرۇش

en: Please enter some keywords.
ug: ھالقىلىق سۆزنى كىرگۈزۈڭ

en: Deleted
ug: ئۆچۈرۈلدى

en: Features
ug: ئالاھىدىلىكلىرى

en: Topic
ug: تېما

en: Caption
ug: تېما

en: Log out
ug: چېكىنىش

en: warning
ug: دىققەت

en: Site information
ug: بېكەت ئۇچۇرلىرى

en: Results
ug: نەتىجە

en: Formats
ug: فورماتلىرى

en: Print
ug: بېسىپ چىقىرىش

en: Meta
ug: تىزىملىك

en: Citation
ug: پايدىلانما

en: Abbreviation
ug: قىسقارتىلمىسى

en: Adjust administration menu settings.
ug: باشقۇرۇش تىزىملىكىنى تەڭشەش

en: Changes made in this table will not be saved until the form is submitted.
ug: جەدۋەلدىكى ئۆزگەرتىشلەر پۈتۈن جەدۋەلنى تاپشۇرغاندىن كىيىنلا ئاندىن ساقلىنىدۇ.

en: My Account
ug: ھېساباتىم
