eXtensible Catalog (XC) Installation Profile (6.x-1.3-rc8) - en to os translation catalogue (70 entries)

en: list
os: номхыгъд

en: Home
os: Cæйраг

en: User interface
os: Архайæджы интерфейс

en: Title
os: Сæр

en: Next
os: Дарддæр

en: Pages
os: Фæрстæ

en: Save configuration
os: Сохранить настройки

en: delete
os: схаф

en: Status
os: Статус

en: Prefix
os: Префикс

en: Suffix
os: Суффикс

en: Delete
os: Аппар

en: Operations
os: Архæйдтæ

en: Content
os: Мидис

en: Username
os: Архайæджы ном

en: Type
os: Тип

en: Author
os: Автор

en: List
os: Номхыгъд

en: Subject
os: Темæ

en: Actions
os: Архæйдтæ

en: disabled
os: хицæн у

en: Cancel
os: Аппар

en: Remove
os: Схаф

en: Description
os: Афыст

en: Language
os: Æвзаг

en: Enable
os: Сиу кæн

en: Disable
os: Ахицæн кæн

en: Disabled
os: Хицæн у

en: Enabled
os: Иу у

en: Administration
os: Разамынад

en: Comments
os: Комментари

en: not verified
os: ничи йæ сраст кодта

en: error
os: рæдыд

en: Yes
os: Ойы

en: No
os: Нæйы

en: Version
os: Верси

en: view
os: бакаст

en: Overview
os: Афæлгæст

en: Advanced options
os: Уæлæмхас амонæнтæ

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Date
os: Датæ

en: Search
os: Агуырд

en: Daily
os: Æрвылбон

en: Weekly
os: Æрвылкъуыри

en: None
os: Нæйы

en: This action cannot be undone.
os: Ацы архайдæн аивæн нæй.

en: Test
os: Тест

en: Message
os: Хъусинаг

en: Weight
os: Уæз

en: Types
os: Типтæ

en: none
os: нæй

en: Settings
os: Амонæнтæ

en: Name
os: Ном

en: Import
os: Импорт

en: Export
os: Экспорт

en: Field
os: Быдыр

en: Label
os: Нысан

en: Save
os: Ныффысс

en: Default
os: Æнæивд

en: Sunday
os: хуыцаубон

en: Monday
os: къуырисæр

en: Tuesday
os: дыццæг

en: Wednesday
os: æртыццæг

en: Thursday
os: цыппæрæм

en: Friday
os: майрæмбон

en: Saturday
os: сабат

en: Add
os: Бафтау

en: View
os: Фенд

en: Format
os: Формат

en: Path
os: Фæндаг
