The eXtensible Catalog (XC) Theme (6.x-1.1-rc1) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Search
id: Pencarian

en: Top
id: Atas

en: Separator
id: Pemisah

en: Bottom
id: Dasar

en: Always
id: Selalu

en: Never
id: Tidak pernah

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Show
id: Tampilkan

en: Content Bottom
id: Konten bawah

en: Right Sidebar
id: Bilah sisi kanan

en: Left Sidebar
id: Bilah Sisi Kiri

en: My Account
id: Profil
