XML sitemap (6.x-1.0) - en to tr translation catalogue (57 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Priority
tr: Öncelik

en: Hourly
tr: Her saat

en: Daily
tr: Günlük

en: Weekly
tr: Haftalık

en: Monthly
tr: Aylık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Default
tr: Varsayılan

en: Never
tr: Asla

en: Tools
tr: Araçlar

en: The update has been performed.
tr: Güncelleme işlemi tamamlandı.

en: Front page
tr: Ana sayfa

en: Node settings
tr: Düğüm ayarları

en: Processing
tr: İşliyor

en: Apply
tr: Uygula

en: The update has encountered an error.
tr: Güncelleme sırasında bir hata oluştu.

en: Search engines
tr: Arama motorları

en: Front page priority
tr: Ön sayfa önceliği

en: Submission settings
tr: Gönderim ayarları

en: Verification link
tr: Doğrulama linki

en: Google verification page
tr: Google doğrulama sayfası

en: Yahoo! verification page
tr: Yahoo! doğrulama sayfası

en: An error occurred and processing did not complete.
tr: Bir hata oluştu ve işlem tamamlanamadı.

en: Last items successfully processed:
tr: Başarıyla işlenen son öğeler:

en: 2000 rows
tr: 2000 satır

en: 1500 rows
tr: 1500 satır

en: 1000 rows
tr: 1000 satır

en: 500 rows
tr: 500 satır

en: 250 rows
tr: 250 satır

en: 100 rows
tr: 100 satır

en: 50 rows
tr: 50 satır

en: 25 rows
tr: 25 satır

en: 20 rows
tr: 20 satır

en: 15 rows
tr: 15 satır

en: 10 rows
tr: 10 satır

en: 5 rows
tr: 5 satır

en: XML sitemap
tr: XML site haritası

en: 1 item successfully processed. | @count items successfully processed.
tr[0]: @count öğe başarıyla işlendi.

en: Sitemap !number
tr: Site haritası !number

en: Submit the sitemap when content changes
tr: İçerik değiştiğinde site haritasını gönder

en: Frequency of sitemap submission
tr: Site haritası gönderim sıklığı

en: Every 6 months
tr: Her 6 ay

en: Every 15 days
tr: Her 15 gün

en: Submit the sitemap to Ask.com
tr: Site haritasını Ask.com'a gönder

en: Submit the sitemap to Google
tr: Site haritasını Google'a gönder

en: Submit the sitemap to Moreover.com
tr: Site haritasını Moreover.com'a gönder

en: Bing (formerly Live Search)
tr: Bing (eski Live Search)

en: Submit the sitemap to Bing
tr: Site haritasını Bing'e gönder

en: Submit the sitemap to Yahoo!
tr: Site haritasını Yahoo!'ya gönder

en: Submit the sitemap to all the active search engines
tr: Site haritasını tüm etkinleştirilmiş arama motorlarına gönder

en: Sitemap successfully submitted to !engine.
tr: Site haritası !engine motoruna başarıyla gönderildi.

en: Error occurred submitting sitemap to !engine: !code.
tr: Site haritası !engine motoruna gönderilirken hata oluştu: !code.

en: Configure the submission settings of the XML sitemap to the search engines.
tr: XML site haritasının arama motorlarına gönderim ayarlarını yapılandırın.

en: Bing verification page
tr: Bing doğrulama sayfası

en: XML sitemap engines
tr: XML site haritası motorları

en: Submit the sitemap to search engines.
tr: Site haritasını arama motorlarına gönder.

en: Default priority
tr: Öntanımlı öncelik
